چین برخی از واردات مزرعه آمریکایی را در حال رشد با ایالات متحده نسبت به هنگ کنگ متوقف می کند – RT Business News

طبق گزارش ها ، مقامات چینی به شرکت های بزرگ کشاورزی دستور داده اند که خرید برخی کالاهای کشاورزی آمریکا از جمله سویا را متوقف کنند. این اقدام در میان تنش های شدید با واشنگتن در مورد هنگ کنگ انجام می شود.

براساس گزارش رسانه ها ، به واردكنندگان مهم كالاهاي كشاورزي ، COFCO و Sinograin گفته شده است كه خريد سويا ، گوشت خوك و کالاهاي ديگر آمريكا را متوقف كنند. با این حال ، منابع به بلومبرگ گفتند که به شرکت های خصوصی گفته نشده است که واردات خود را متوقف کنند.

داده های گمرک ایالات متحده نشان می دهد که چین در طی سه ماه تا ماه مارس 3.1 میلیارد دلار از محصولات کشاورزی آمریکایی خریداری کرده است. براساس داده های چینی ، این خریدها در مجموع 5 میلیارد دلار بوده است.

خبر مرتبط  بوئینگ ممکن است 10٪ در میان بحران کورو ویروس و 737 MAX فیکسو کارکنان را کاهش دهد - RT Business News

دستور واردات چین پیروی از قصد رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ ، قصد دارد هونگ كنگ از تجارت و مسافرتهای خود را نسبت به قانون جدید امنیتی پكن سلب كند. روز جمعه نیز ترامپ تهدید تحریم ها علیه مقامات چینی و هنگ کنگ را اعلام کرد.
همچنین در rt.com
دولت ایالات متحده می خواهد ملک چند میلیون دلاری هنگ کنگ را بفروشد زیرا وضعیت ویژه شهر را باطل می کندخبر مرتبط  TikTok به شکایت خود با ترامپ در مورد پیگرد ممنوعیت "عدم مشروعیت" در هنگام پیوستن توییتر برای دارایی ها و کاربران آمریکایی خود - گزارش ها - خبرنامه RT

این نزاع می تواند روابط موجود بین دو اقتصاد بزرگ جهان را وخیم تر کند. ترامپ بطور دوره ای تهدید کرده است که معامله تجاری مرحله یک را که در ژانویه توسط طرفین جویا شده بود ، فسخ خواهد کرد.

براساس شرایط این توافق ، پکن باید طی دو سال آینده 200 میلیارد دلار کالای آمریكایی از جمله 50 میلیارد دلار محصولات كشاورزی خریداری كند. ایالات متحده ، به نوبه خود ، تعرفه برخی کالاهای چینی را کاهش داده است ، اما این محصولات را به ارزش 375 میلیارد دلار کالا حفظ کرده است.

خبر مرتبط  هند برنامه ای برای افزایش صادرات خودرو در 5 سال آینده تهیه کرده است - گزارش - RT Business News

بیشتر بخوانید: آیا ایالات متحده می تواند خود را با پای پیاده در تحریم های هنگ کنگ مجازات کند؟ RT Boom Bust تحقیق می کند

از آنجایی که شروع به بازگشایی تدریجی اقتصاد خود پس از قفل ویروس ها ، چین سرعت واردات خود را افزایش داده است ، از جمله بیش از یک میلیون تن محموله سویا آمریکایی تنها در دو هفته در ماه مه و خریدهای نادر سویا ایالات متحده. روغن و اتانول

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید