چین برای تأمین تقاضای فزاینده – تقریباً 90٪ واردات سنگ آهن از هند را افزایش می دهد – RT Business News

بر اساس اطلاعات گمرک ، چین بزرگترین تولید کننده فولاد در جهان ، سال گذشته 44.8 میلیون تن سنگ آهن از هند خریداری کرده است. این افزایش 88 درصدی در حالی صورت می گیرد که پکن از تامین کنندگان سنتی مانند استرالیا متنوع است.

آمار نشان داد که حمل و نقل از هند بالاترین میزان طی 9 سال گذشته بوده است. استرالیا و برزیل در سال 2020 بهترین تأمین کنندگان چین بودند. محموله های استرالیایی با هفت درصد افزایش به 713 میلیون تن رسید ، در حالی که تجهیزات برزیل با رشد 3.5 درصدی به 235.7 میلیون تن رسید.

خبر مرتبط  چه کسی در نبرد خبری فیس بوک علیه استرالیا برنده است؟ RT's Boom Bust متوجه می شود - اخبار کسب و کار RT

“افزایش دو کشور نتوانست به طور کامل تقاضای چین را برآورده کند” به نقل از روزنامه South China Morning Post ، تانگ چوانلین ، تحلیلگر Citic Securities ، گفت. “میلزها مجبور بودند از کشورهای دیگر خرید کنند” او اضافه کرد.

چین برای تأمین بیش از دو سوم تقاضای کارخانه های فولاد خود ، که به دلیل محرک های پکن برای زیرساخت ها افزایش یافته بود ، به سنگ آهن وارداتی متکی است. این کشور رکورد 1.05 میلیارد تن فولاد خام را در سال 2020 خنثی کرده است.

خبر مرتبط  بیت کوین از نقطه عطف جدید تاریخی 30000 دلاری عبور می کند - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
اقتصاد استرالیا به دلیل اختلافات تجاری با چین هرگز ممکن است به رشد قبلی بازنگردد – گزارشبه گفته تانگ ، سال گذشته شرکت های فولادی چین برای کاهش هزینه ها از سنگ معدن کم عیار بیشتری مانند هند استفاده می کردند.

فدراسیون صنایع معدنی هند اعلام کرد انتظار دارد خرید از چین انجام شود “با تقاضای شدید تا مارس ادامه خواهد داشت” اما افزود که پیش بینی تقاضا بیش از آن زمان دشوار بود.

خبر مرتبط  سازندگان اتومبیل با کمبود نیمه رسانا مورد انتقاد قرار گرفتند - اخبار کسب و کار RT

بر اساس مشاوره SteelHome ، قیمت های نقطه ای سنگ آهن با 62 درصد محتوای آهن برای تحویل به چین در سال 2020 73 درصد افزایش یافت ، در حالی که 58 درصد سنگ آهن 91 درصد افزایش یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید