چین با کاهش قیمت نفت زیر 0 دلار ، نرخ انباشت نفت خام را دو برابر می کند – RT Business News

چین با بهره گیری از قیمت پایین نفت و تا حدودی حمایت از بازار نفت در میان تقاضای ناگهانی ، نرخ پرشدن را در موجودی های استراتژیک و تجاری خود در Q1 2020 دوبرابر کرد.

طبق برآوردها از کولید راسل ، ستون نویس رویترز براساس داده های رسمی چین ، بین ژانویه و مارس ، تقریباً دو میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) واردات نفت توسط پالایشگاه ها پردازش نشده است. برای مقایسه ، برآوردها برای Q1 2019 نشان می دهد که از کل در دسترس بودن نفت خام چین – از جمله واردات و تولید نفت داخلی – فقط 1.07 میلیون بشکه در روز عقب نگه داشته شده اند و توسط پالایشگاه ها پردازش نشده اند. راسل استدلال می کند تفاوت بین Q1 2020 و Q1 2019 خام غیرقابل پردازش حاکی از آن است که چین امسال نرخی را که در آن موجودی های استراتژیک و تجاری خود را پر کرده است ، دو برابر کرده است.

خبر مرتبط  اوپک + برای کاهش کاهش رکورد از ماه آگوست - RT Business News
همچنین در rt.com
چین شرکت خط لوله نفت و گاز چند میلیارد دلاری را راه اندازی کردچین موجودی ها را گزارش نمی کند ، بنابراین نرخی که در آن انبارها را جمع می کند تقریباً همیشه یک بازی از مهمانداران است. امسال تاکنون ، با وجود همهگیری COVID-19 که منجر به رکود تقاضای چینی ها شد ، چین براساس داده های رسمی گمرک واردات خود را به طرز چشمگیری کاهش نداده است. واردات نفت پایین تر از سطح شکستن رکورد اخیر بوده است ، اما در صورتی که چین مبلغ بیشتری از واردات نفت را به سمت ذخیره سازی منحرف نمی کرد ، واردات نفت به میزان چشمگیری نبود.

خبر مرتبط  روبل روسیه یکی از جذاب ترین ارزهای بازار در حال ظهور در جهان پس از همه گیری است - Goldman Sachs - RT Business News

پالایشگاه های نفتی چین با پدیدار شدن در قفل شدن کورون ویروس ، بارهای بسیار ارزان قیمت از آلاسکا ، کانادا و برزیل را خریداری می کنند و از تخفیف های عمیقی که بسیاری از درجه های نفت خام با تقاضای غیرقانونی در جاهای دیگر به چین ارائه می دهند ، خریداری می کنند.

بیشتر بخوانید: چین برنده بازی نفت فلات قاره است

خبر مرتبط  Coronavirus فروش الماس را تقریباً متوقف می کند - RT Business News

در ماه مارس ، واردات نفت خام چین در سال با 4.5 درصد افزایش ، اما در مقایسه با ژانویه و فوریه کاهش یافته است. با این حال ، پالایشگاه های مستقل از اواخر ماه فوریه و در اواخر ماه فوریه شروع به تجدید سفارش برای ورود به نفت خام در ماه مارس و آوریل کردند.

اما انبار انبوه چین به تنهایی نمی تواند بازار نفت را در حال حاضر نجات دهد ، در حالی که قیمت ها در آغاز هفته در میان خسارات شدید تقاضا و کاهش انبارداری در سراسر جهان و آمریکا دوباره افت می کند.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com

پاسخی بگذارید