چین با توجه به افزایش تنش های تجاری ، وظایف ضد دامپینگ را در واردات پروپانول ایالات متحده قرار می دهد – RT Business News

وزارت بازرگانی چین اعلام کرده است که پکن واشنگتن را به صادرات n پروپانول به قیمت دامپینگ متهم کرده و وظایف اضافی موقت را نیز بر واردات وارد خواهد کرد.

پروپانول طبیعی ، همچنین به عنوان n-propanol و 1-propanol شناخته می شود ، به عنوان یک حلال در صنعت داروسازی و همچنین برای رزین و استرهای سلولز استفاده می شود.

این وزارتخانه روز جمعه اعلام كرد كه دامپینگ آمریكا صدمات اساسی به صنعت داخلی n-propanol وارد كرد. این تصمیم با وظایفی بین 257.4 و 267.4 درصد ، از 18 ژوئیه لازم الاجرا خواهد بود.

خبر مرتبط  صنعت نفت و گاز در سال 2020 با 1.8 تریلیون دلار ضرر مواجه است - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد چین پس از انقباض رکورد کورو ویروس ، رشد می کنداین اقدام شرکت Dow Chemical و شرکت OXEA را در بین سایر شرکتهای آمریکایی تحت تأثیر قرار خواهد داد. هنوز هیچکدام از شرکت ها درباره این تصمیم اظهار نظر نکرده اند.

وزارت بازرگانی چین در ژوئیه سال 2019 ، زمانی که تنش های تجاری بین دو بزرگترین اقتصاد جهان رو به فشردن بود ، یک کاوشگر ضد دامپینگ برای واردات پروپانول از آمریکا راه اندازی کرد. این برنامه ریزی را برای تکمیل تحقیقات در یک سال اعلام کرد و افزود: این کاوشگر برای برخی موارد ممکن است طول بکشد.

خبر مرتبط  آیا چین به آمریکا نیاز دارد یا آمریکا به چین احتیاج دارد؟ Boom Bust RT - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
چین به دلیل فروش موشکی به تایوان ، تحریم های سازنده سلاح های آمریکایی لاکهید مارتین را لغو کردواشنگتن و پکن نخستین مرحله از معامله تجاری خود را در ابتدای سال امضا کردند و لغو افزایش تعرفه های گشوده شده و برخی از تعرفه های قبلی را کاهش دادند. با این حال ، نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه آتش بس تجاری ممکن است دوام نیاورد ، زیرا دوباره تنش ها بین دو کشور در حال افزایش است ، این بار بر اثر همه گیر کوراو ویروس. در همین زمان ، ایالات متحده در حال افزایش فشار علیه شرکت های فناوری چینی مانند هواوی است و از متحدان خود خواست تا این شرکت را از بازارهای خود منع کنند.

خبر مرتبط  مشتریان بوئینگ 150 مارک جت را در ماه مارس در بحران coronavirus و فریب 737 MAX لغو کردند - اخبار تجاری RT

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید