چین با افزایش سریعترین شاخص های اقتصادی از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، بهبود اقتصادی را تسریع می کند – RT Business News

دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان از بحران Covid-19 بازمی گردد و تا حد زیادی از همتایان جهانی خود پیشی می گیرد. فروش خرده فروشی و تولید صنعتی در چین بالاترین رشد خود را از زمان بروز همه گیری نشان داده است.

فروش خرده فروشی ، معیار حیاتی برای سنجش سلامت اقتصادی ، در نوامبر سال گذشته پنج درصد افزایش یافته است ، و بر اساس داده های رسمی منتشر شده در روز سه شنبه ، از 4.3 درصد در ماه قبل رشد می کند. این رقم مطابق با انتظارات تحلیلگران بود و چهارمین ماه متوالی گسترش را نشان می داد.
همچنین در rt.com
پکن می گوید ، حذف از بازارهای سهام ایالات متحده مانع از سرمایه گذاری در شرکت های چینی در لیست سیاه نمی شودخبر مرتبط  کلید اصلی اوپک + از BP خواست تا تولید خود را در بزرگترین میدان نفتی خود قطع کند تا در نهایت توافق نامه های نفتی را رعایت کند - گزارش - RT Business News

شاخص کلیدی دیگر ، تولید صنعتی ، ماه گذشته در مقایسه با سال قبل هفت درصد افزایش داشت که اندکی افزایش نسبت به 6.9 درصدی در ماه اکتبر بود.

هر دو شاخص بالاترین نرخ رشد را در اواسط سه ماهه چهارم پس از شروع فاجعه بار تا سال 2020 نشان دادند ، زمانی که اقتصاد چین به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار انقباض رکوردی شد.

ادامه مطلب

سود حاصل از بخش خرده فروشی تا حدودی به دلیل رکورد فروش در طول جشنواره خرید سالانه معروف به “روز مجردها” بود. علی رغم نتایج خوشبینانه ماه نوامبر ، این بخش هنوز به طور کامل بازگشت نکرده است ، زیرا میزان فروش در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در قبل از بحران 2019 4.8 درصد کاهش یافته است.

خبر مرتبط  طلا در مسیر صعود قله های همه ساله امسال - جانباز بازار فلزات گرانبها - اخبار تجاری RT

تحلیلگران قبلاً اظهار داشتند که تقاضای مصرف کننده می تواند یکی از نقاط نرم بهبود کلی چین باشد. با این وجود ، چین قرار است این سه ماهه را بیشتر گسترش دهد و به عنوان تنها اقتصاد بزرگ رشد اقتصادی در سال جاری تبدیل شود ، در حالی که سایر کشورهای G20 با انقباض روبرو خواهند شد.

“تولید و تقاضای چین در سه ماهه چهارم به طور پیوسته برگشت می کند ، انتظار می رود که رشد اقتصادی در مقایسه با سه ماهه سوم ادامه یابد.” فو لینگویی ، سخنگوی اداره ملی آمار گفت.

خبر مرتبط  طلا یک معایب بزرگ دارد و به همین دلیل استاندارد طلا از کار افتاد ، تحلیلگر تحقیق به Max Keizer - RT Business News گفت

اقتصاد چین در سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر 4.9 درصد رشد کرد ، در حالی که در سه ماه گذشته 3.2 درصد بود. در سه ماهه اول ، اقتصاد ملی 6.8 درصد منقبض شد ، زیرا شیوع Covid-19 تولید و فعالیت اقتصادی کلی را فلج کرد.

براساس این بهبود ، اقتصاد آکسفورد چشم انداز رشد سالانه چین را به 2.1 درصد ارتقا داد و انتظار دارد رشد 8.1 درصدی به جای 7.8 درصد در سال آینده باشد. محققان سرمایه اقتصادی پیش از این پیش بینی کرده بودند که دومین اقتصاد بزرگ جهان ممکن است در سال 2021 تا 10 درصد گسترش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید