چین اولین پل معلق جهان را با ترکیب راه آهن سریع السیر و جاده افتتاح می کند – اخبار تجاری RT

خبرگزاری دولتی شین هوا گزارش داد ، پل معلق جدید چین که جاده و راه آهن سریع السیر را ادغام می کند ، در استان جیانگ سو در شرق کشور به بهره برداری رسیده است.

گزارش شده است که پل رودخانه Wufengshan Yangtze رکورد سریعترین سرعت دویدن 250 کیلومتر در ساعت را شکسته است. پل معلق جاده ای-ریلی 6.4 کیلومتر طول دارد که دهانه اصلی آن 1092 متر است.

خبر مرتبط  شرکت تجارت الکترونیکی Lazada مستقر در Alibaba در سنگاپور از هک داده های گسترده 1.1 میلیون حساب رنج می برد - RT Business News
همچنین در rt.com
چین برای ساخت طولانی ترین تونل ریلی سریع السیر زیر آب جهان ساخته استپل دو طبقه ای که دو شهر یانگژو و ژن جیانگ را به هم متصل می کند دارای یک بزرگراه هشت خطه در عرشه بالایی و یک راه آهن سریع السیر در عرشه پایین است.

این پل جدید همچنین دارای بیشترین بار در حال اجرا در جهان و همچنین بزرگترین دهانه در نوع خود است. برای اتمام این پروژه 5 سال طول کشید که یکی از مهمترین موارد زیر ساخت های محلی به حساب می آید.

خبر مرتبط  کشتی شناور روسی برای تکمیل خط لوله Nord Stream 2 وارد آبهای دانمارک می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
اولین پل بزرگراهی مگا بزرگراه بین روسیه و چین که برای بازدید در ماه نوامبر باز می شودبر اساس برنامه پنج ساله سیزدهم دولت ، چین اخیراً رشد چشمگیری در توسعه پل داشته است. طبق گفته شرکت راه آهن چین ، از سال 2016 بیش از 14000 پل راه آهن که تقریباً 9000 کیلومتر مسافت را احداث کرده اند ، از این تعداد 6392 پل راه آهن سریع السیر با طول کلی بیش از 6343 کیلومتر است.

خبر مرتبط  بهبود اقتصادی چین همزمان با تسریع رشد بخش خدمات - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید