چین آزمایش آزمایشی ارز دیجیتال را با معاملات بیش از 1.1 میلیارد یوان افزایش می دهد – RT Business News

بانک مردم چین (PBOC) گفت که 3.13 میلیون تراکنش با استفاده از ارز دیجیتال حاکم بر کشور به عنوان بخشی از یک سری برنامه های آزمایشی در حال انجام در شهرهای بزرگ مانند شنژن و Xiongan پردازش شده است.

به گفته معاون رئیس بانک ، فن ییفی ، این ارز برای معاملات بیش از 1.1 میلیارد یوان (162 میلیون دلار) استفاده شده است. وی گفت که خلبانان نیز در بازی های المپیک زمستانی پکن در سال 2022 برگزار می شوند.

برنامه های آزمایشی ساخته شده است “پیشرفت مثبت” با بیش از 6700 مورد استفاده از اواخر ماه اوت برای معاملات مختلف از پرداخت قبض و حمل و نقل به خدمات دولتی اجرا شده است.

خبر مرتبط  استراتژیست اصلی به Boom Bust گفت - ایالات متحده "کاملاً مجهز" برای پیشرفت هرچه سریعتر همه گیر شدن ویروس ویروس ، پیشرو است - RT Business News

“PBOC رنمینبی دیجیتال را به عنوان یک زیرساخت مهم مالی برای آینده در نظر می گیرد” به نقل از South China Morning Post ، فن گفت.

وی توضیح داد که از e-yuan برای چندین روش پرداخت از جمله بارکد ، تشخیص چهره و معاملات با ضربه و حرکت استفاده می شود. بیش از 113،300 کیف پول دیجیتال شخصی و حدود 8،800 کیف پول دیجیتال سازمانی به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی افتتاح شده است.

خبر مرتبط  "منطقه یورو در چهارراه" به عنوان پیشرفت اقتصادی رشد Covid-19 را متوقف می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
یوان دیجیتال چین می تواند جایگزین بیت کوین شود و هژمونی دلار آمریکا را پایان دهددر ماه مه ، PBOC برنامه هایی را برای آماده سازی ارز دیجیتال مستقل خود به موقع برای بازی های المپیک زمستانی اعلام کرد. گفته شد که ارز جدید که نام رسمی ندارد اما با اختصار داخلی DCEP شناخته می شود – یا پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال – برخی از ویژگی ها را با ارزهای رمزپایه مانند Bitcoin و Libra’s Facebook به اشتراک می گذارد. پیش بینی می شود ارز جایگزین پول نقد در گردش شود.

خبر مرتبط  متخصص ارشد سفر به Boom Bust می گوید - دولت ها باید به جای وثیقه خطوط هوایی به مردم کمک کنند - RT Business News

DCEP در چهار شهر بزرگ شنژن ، سوژو ، چنگدو و منطقه جدید Xiongan در استان شمالی هبی معرفی شده است. دولت قبلاً به عنوان بخشی از آزمون آزمایشی آن شهر ، نیمی از یارانه حمل و نقل با ارز دیجیتال را به کارمندان دولت در منطقه Xiangcheng در سوژو پرداخت کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید