چگونه عمده نفت هند بزرگتر از Exxon شد – RT Business News

بعد از گذشت چندین دهه از تسلط ، بزرگترین شرکت انرژی آمریکا Exxon Mobil Corp. سرانجام جایگاه خود را به عنوان دومین شرکت با ارزش جهان در صنایع اعتماد اتریش هند واگذار کرد.

Reliance Industries پس از اجرای حماسه سهام حراج ExxonMobil را پشت سر گذاشت که در آن مقیاس سرمایه گذاری در بازار به رکورد بالایی از کرچک 14 دلاری یا 189 میلیارد دلار رسید.

Reliance ، یک کنگلومراسیون چندملیتی هند که بزرگترین مجموعه پالایشگاه جهان را مدیریت می کند ، در سال جاری شاهد افزایش 45.6 درصدی سهام خود بوده است ، در حالیکه تضاد شدید بازده XOM -36.8 درصد است که کلاه بازار خود را به 183.6B دلار کاهش داده است.

کنگلومرای نفت از راه دور هم اکنون 46مین شرکت با ارزش جهان با نفت است آرامکو عربستان حفظ رتبه خود به عنوان با ارزش ترین شرکت جهان در کلیه بخش ها با دارا بودن بازار 1.76 تریلیون دلار است. نقطه عطف دیگر: RIL به اولین شرکتی هندی تبدیل شده است که از کلاه بازار 150 میلیارد دلار عبور کرده است.

کسب و کار انرژی RIL 80 درصد از درآمد شرکت را شامل می شود. با این حال ، سرمایه گذاران تصمیم گرفته اند تا روی برنامه رئیس موكس امبانی برای رشد سلاح های دیجیتالی و خرده فروشی این شركت تمرکز كنند.

شرط بزرگ اعتماد به نفس در مشاغل غیر انرژی مانند ارتباط از راه دور ، خرده فروشی و خدمات دیجیتال به آن کمک کرده است تا به طور گسترده درآمد خود را گسترش دهد و سود خالص 39.588 کرور روپیه (حدود 5.3 میلیارد دلار) در FY19 را رقم بزند و این مورد را تا حد زیادی در هند بدست آورد. شرکت سودآور

خبر مرتبط  هند از برنامه بلندپروازانه ای برای تبدیل شدن به قطب تولید جهانی فناوری پرده برداشت - RT Business News

برای پرسپکتیو ، مقام دوم Corp Oil Oil Corp. سال را با سود خالص 17274 روپیه (2.3 میلیارد دلار) به پایان رساند. حدود یک دهه پیش ، IOC دو برابر اندازه RIL بود ، اما عدم تحقق مزمن ناشی از پالایش نفت ، پتروشیمی ها و مشاغل گازی این امکان را برای RIL به دست آورد. بین FY10 و FY19 ، RIL نرخ رشد ترکیبی سالانه بیش از 14 درصد ، بیش از 6.3 درصد CAGR IOC در بازه زمانی ثبت شده را به ثبت رسانده است.

حرکت دیجیتال

توانایی تجاری شرکت Ambani موفق شده است از برخی از ضربه های سنگین فناوری ، از جمله شرکت فیس بوک (NASDAQ: FB) و شرکت الفبای (NASDAQ: GOOG). مشعل 63 ساله و پنجمین ثروتمندترین مرد روی کره زمین از تجارت بی ثبات انرژی در بخش های فناوری و خرده فروشی محور بوده است.

چند هفته پیش، Google موافقت کرد برای سرمایه گذاری 33.737 روپیه (4.5 میلیارد دلار) برای 7.7 درصد سهام در Jio Platforms ، یک شرکت خدمات دیجیتال و یک شرکت تابعه RIL. گوگل از این رونمایی کرده است صندوق دیجیتالی سازی Google for India، که در آن قصد دارد 75000 روپیه کروس روپیه (حدود 10 میلیارد دلار) برای تسریع در تحول دیجیتال هند سرمایه گذاری کند. این شرکت گفته است که سرمایه گذاری 4.5 میلیارد دلاری آن در جیو بزرگترین سرمایه این صندوق خواهد بود.

خبر مرتبط  ایالات متحده برای جلوگیری از Nord Stream 2 ، حاکمیت اروپا را زیر پا می گذارد ، اتحادیه اروپا باید به عقب بجنگد - نماینده آلمان در RT - RT Business News
همچنین در rt.com
آیا واقعاً هند می تواند عرضه نفت به چین را خاموش کند؟دو هفته پیش ، RIL اعلام کرد که جیو یک راه حل MG-in-India 5G را توسعه داده است و با گوگل همکاری کرده است تا گوشی های هوشمند سطح ورودی 4G یا حتی 5G را توسعه دهد. طبق گفته Ambani ، هند با 350 میلیون نفر جمعیت در حال حاضر از تلفن با ویژگی 2G استفاده می کند که مایل به ارتقاء گوشی هوشمند ارزان قیمت است. هنگامی که راه حل 5G در هند در مقیاس ثابت شود ، جیو قصد دارد صادرات آن را به سایر تلک ها در سطح جهان آغاز کند.

سال گذشته ، جیو و مایکروسافتوارد مشارکت شد با هدف ارتقاء پذیرش فن آوری های پیشرو مانند هوش مصنوعی ، تجزیه و تحلیل داده ها ، blockchain ، خدمات شناختی ، محاسبات لبه و اینترنت اشیاء در بین شرکت های کوچک و متوسط ​​تا بتوانند آنها را در مرحله جهانی رقابتی کنند. به عنوان بخشی از توافق نامه ، جیو مراکز داده را در چندین مکان در سراسر هندوستان متشکل از قابلیت های شبکه سازی ، محاسبه و ذخیره سازی نسل بعدی راه اندازی می کند در حالی که مایکروسافت برای پشتیبانی از پیشنهادهای مختلف جیو ، سکوی ابری Azure خود را در این مراکز داده مستقر می کند.

انفجار خرده فروشی

بازوی خرده فروشی RIL ، خرده فروشی Reliance ، سوپر مارکت ها و فروشگاههای بزرگ در فروشگاه های تحت برند Reliance Fresh در خانه ها قرار دارد. لوازم الکترونیکی تحت Reliance Smart ، پوشاک تحت روند اعتماد به نفس ، در حالی که لباس تحت روند کفش قرار می گیرد. در همین حال ، جیو تلفن و تبلت را به عنوان بخشی از برند Retail به فروش می رساند و همچنین AJIO ، یک سایت خرید آنلاین را اداره می کند. Reliance Retail رشد انفجاری را ثبت کرده است.

خبر مرتبط  فرودگاه های انگلیس قرار است امسال بیش از 5 میلیارد دلار درآمد از دست بدهند - RT Business News

سال گذشته ، این کسب و کار توانست به لطف یک فشار قوی تجارت الکترونیکی با تمرکز بر ایجاد شبکه تحویل قوی و پایگاه مصرفی ، از مارک های بین المللی بهتر شناخته شده پیروی کند تا جایگاه برتر در لیست “سریعترین 50 مارک خرده فروشی” را به خود اختصاص دهد.
همچنین در rt.com
هند به نظر می رسد ظرفیت پالایش نفت تا سال 2030 را دو برابر کنددر طول شش سال گذشته ، Reliance Retail 55.8 درصد CAGR خشمگین ثبت کرد و به اولین خرده فروش هندی تبدیل شد که بیش از 10،000 فروشگاه در سراسر کشور فعالیت می کند.

درآمدهای حاصل از تجارت خرده فروشی این کشور در طی 5 سال گذشته با ضریب 8 افزایش یافته است.

جدیدترین درایو خرده فروشی این شرکت ، JioMart ، قصد دارد بیش از 50،000 کالاهای مواد غذایی را بفروشد ، با طرح هایی از جمله تحویل سریع ، حداقل سفارشات و سیاست بازگشت بدون سؤال.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com