چه چیزی می تواند بازار نفت را پس از معامله اوپک + تهدید کند – RT Business News

با وجود سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان نفت متحد ، موسوم به اوپک + ، موافقت کردند که کاهش تولید تاریخی را تا یک ماه تمدید کنند ، باز هم می توان چالش های پیش روی بازار انرژی را در پیش گرفت.

در طول نشست مجازی خود در روز شنبه ، 23 صادرکننده کلیدی جهانی نفت تصمیم گرفتند که تولید خود را به میزان 9/9 میلیون بشکه در روز (تقریباً 10 درصد از تولید جهانی) کاهش دهند تا در ماه ژوئیه بجای آنکه برنامه ریزی را کاهش دهند. طبق برنامه اولیه امضا شده در ماه آوریل برای افزایش قیمت نفت خام ، این محدودیت ها در ماه ژوئیه به 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافته و برای بقیه سال در این سطح باقی می مانند.

در حالی که بیانیه نهایی اوپک + گفته بود که همه شرکت کنندگان از این توافق نامه پشتیبانی می کنند ، بعداً مشخص شد که مکزیک تولید خود را برای یک ماه دیگر قطع نمی کند. در حالی که مخالف تنهایی اظهار داشت که به توافق نامه اصلی می چسبد ، تمایلی به سرپوش گذاشتن به تولید نفت خام یکی از اصلی ترین مشکلات در نهایی کردن معامله طولانی مدت پیش بینی شده نفت در ماه آوریل نبود.

خبر مرتبط  افزایش قیمت طلا به عنوان coronavirus اقتصاد جهانی را لرزاند - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه برای حفر چاه های نفتی جدید ، آماده است تا منقضی شود که قرارداد فعلی تولید اوپک + در سال 2022 منقضی شود“موضع مکزیک از ابتدا ، در ماه آوریل مشخص بود. برای هیچ کس تعجب آور نبود که آنها مایل به کاهش تولید در ماه ژوئیه نیستند. “ امیرحسین زمانی‌نیا ، فرماندار اوپك ایران گفت بعد از جلسه روز شنبه

نقص مکزیک از این پیمان بدان معنی است که می تواند تلاش های خود را برای تقویت تولید مطابق با وعده های رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور از سر بگیرد. سهم مکزیک فقط 100،000 بشکه در روز است ، و 250،000 دیگر جبران آن توسط ایالات متحده است.

افزایش تولید نفت آمریکا نیز می تواند سردردی برای بازار نفت باشد که به تازگی دوباره به تعادل رسیده است. طبق گفته S&P Global Platts ، روند صعودی قیمت نفت در حال حاضر باعث شده تا چندین اپراتور شیل آمریکایی نسبت به کاهش برنامه های تولید محصولات خود اقدام کنند.

“افزایش عرضه احتمالی از داخل و خارج از اتحاد اوپك + می تواند تأثیر این معامله را كاهش داده و بازتاب بازار را به تعویق اندازد ،” تحلیلگران S&P Global Platts نوشتند.

رعایت برخی ایالتها در ائتلاف 23 عضوه می تواند چالش دیگری برای آینده این معامله و کل بازار انرژی باشد که به دلیل همه گیر شدن کروناویوس همچنان تحت فشار عظیمی قرار دارد. در ماه مه ، هنگامی که توافق برجسته به اجرا در آمد ، اعضای اوپک + طبق گفته الكساندر نواك ، وزیر انرژی روسیه ، حدود 90 درصد از كاهش تولیدی را كه متعهد شده اند تحویل دادند.

عراق ، نیجریه ، آنگولا و قزاقستان از جمله کسانی بودند که ماه گذشته نتوانستند پایان معامله خود را حفظ کنند ، اما توافق تازه حاکی از آن است که این کشورها با اجرای کاهش های عمیق در تولید بیش از حد خود برای ماه های ژوئیه ، آگوست و سپتامبر جبران می کنند.

خبر مرتبط  شرکت هواپیمایی هواپیمایی پرچم آلمان ، لوفت هانزا ، در "مذاکرات فشرده" برای کمک به دولت برای ماندن در معرض خطر قرار دارد - RT Business News

به گفته برخی تحلیلگران ، هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها بتوانند این وظیفه را مدیریت کنند. به عنوان مثال ، S&P می گوید ، دومین تولید کننده بزرگ اوپک ، عراق ، به دلیل سیاست های درهم شکسته و چالش های مالی پیش آمده ، می تواند سطح تولید هدف را دوباره از دست بدهد ، در صورت مجبور کردن شرکای بین المللی شرکت های نفتی برای قطع تولید ،.

وی گفت: “اگر از عراق خواسته شود علاوه بر یك میلیون بشكه در روز تعهدات خود ، 600000 بشكه در روز قطع شده در ماه مه را نیز بپردازد ، … این سؤال تقریباً غیرممكن است ، این مسئله كه احتمالاً عراق بعید است آن را انجام دهد و بازار معتبر نخواهد بود ، “ گفت: محمد دارواوه ، تحلیلگر Medley Global Advisors.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید