چرا چین برای هر بحران جهانی بهتر از سایر قدرتهای اقتصادی آماده است – RT Business News

در حالی که دومین اقتصاد بزرگ جهان ، چین ، به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 ، رکورد اول خود را در رکورد متحمل شده است ، برخی از کارشناسان معتقدند که این کشور مدت طولانی است که برای بحران احتمالی آماده می شود.

RT با اقتصاددانان صحبت کرد تا دریابد که آیا پکن احتمال سقوط اقتصادی را پیش بینی کرده است یا در مورد واکنش دولت چین به آن.

وی گفت: “هیچ کس ، از جمله پکن ، نمی تواند عمق و وزن این بیماری را مشخص کند ، به خصوص پارامترهای انتقال رمزنگاری که ویروس Covid-19 از طریق آنها پخش می شود. این واقعاً یک واقعه همه گیر یکبار در 100 سال است ، “ سوراب گوپتا ، عضو ارشد انستیتوی مطالعات چین و آمریکا گفت.

به گفته وی ، چین بهتر آمادگی داشت زیرا “در مقایسه با اکثر اقتصادهای پیشرفته و بسیاری از اقتصادهای نوظهور ، وضعیت اقتصادی بسیار سالم تری دارد.”

بیشتر بخوانید: بدترین سه ماه در چند دهه: اقتصاد چین تقریباً 7 درصد در میان جنگ کورو ویروس فرو می رود

گوپتا توضیح داد که سطح بدهی دولت مرکزی به عنوان درصد تولید ناخالص داخلی نسبتاً متوسط ​​است ، به این معنی که فضای موجود در ترازنامه دولت برای تقویت حمایت از سیاست وجود دارد. همچنین میزان بدهی مصرف کنندگان نسبت به درآمد متوسط ​​است ، بنابراین آنها بیش از حد مورد استفاده قرار نمی گیرند و می توانند کیف پول خود را باز کنند.

وی توسط اندرو لئونگ ، استراتژیست بین المللی و مستقل چین ، اظهار تكیه كرد “چین همیشه بسیار مدنظر استراتژی است” و به لطف سرمایه داری دولتی خود برای هرگونه بحران بهتر آماده است.

وی گفت: “دولت می تواند سرمایه های گسترده ای را هدایت کند و مشاغل و مردم را به طور مؤثرتر از غرب بسیج کند. همین توانایی در بحران مالی آسیا در سالهای 98 تا 1997 و بحران مالی جهانی 2008-09 نیز نشان داده شد. “ گفت لئونگ

به گفته تمور عمروف ، کارشناس امور چین و آسیای میانه در مرکز کارنگی مسکو ، هر کشوری در وضعیت اقتصادی متفاوتی قرار دارد ، بنابراین پاسخ آنها به بیماری همه گیر کوروی ویروس نیز متفاوت است. وی گفت که در حالی که بسته های محرک اقتصادی متعددی توسط برخی کشورها اعلام شده بود ، چین بر روی بهبود مصرف داخلی و همچنین کمک به مشاغل کوچک و متوسط ​​متمرکز شده است.

خبر مرتبط  مشاور انرژی می گوید خط لوله Nord Stream 2 روسیه به طور قابل توجهی قیمت گاز را در اروپا کاهش می دهد - RT Business News

همه تحلیلگران توافق کردند که نه چین و نه سایر کشورها نمی توانند بزرگی از بحران فعلی را پیش بینی کنند.

وی گفت: “در نتیجه گسترش بحران کوراو ویروس یک سونامی از نظرات منفی در مورد چین وجود دارد. بد دهان آمریكا نیز كمك كرده است. اما چین تاکنون دومین اقتصاد بزرگ ، بزرگتر از سایر کشورهای اتحادیه بریکس است. “ گفت لئونگ

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری خود نسبت به آمریکا دارند.
همچنین در rt.com
استاد می گوید پیش بینی بهبود سریع چین بیش از حد به پایان رسیده است ، پروفسور RT به Boom Bust RT می گوید“با وجود جداشدن ایالات متحده ، پیچیدگی فرآیندهای تولید مدرن باعث می شود که همه چینی ها از چین مانند مواد خاکی کمیاب گرفته تا قطعات و اجزای آن ، حتی از نظر تدارکاتی به دلیل بزرگترین بنادر کانتینرهای جهان در چین ، واقعاً غیرممکن شود.” این استراتژیست گفت که این کشور همچنین به سرعت در حال به روزرسانی فن آوری های پیشرفته خود از جمله 5G و AI است.

خبر مرتبط  شادترین مکان روی زمین؟ فقط اگر شما باب ایگر باشید! دیزنی دست از پرداخت 100000 کارگر در حالیکه بالاترین میزان اجرای دستمزد کوچک است می برد - RT Business News

سرگئی لوكونین از مؤسسه اقتصاد جهانی و روابط بین الملل گفت: نیازی نیست كه به دنبال برخی اقدامات هدفمند دولت چین باشید تا اقتصاد این كشور را برای بحران بعدی آماده كند. این اقتصاددان ، متخصص در مطالعات چین ، به این واقعیت اشاره کرد که اقتصاد چین طی یک دهه گذشته پایدارتر شده است. “آنها اکنون می دانند که کجا باید حرکت کنند” به ویژه در این بحران وقتی همه چیز با اینترنت و خدمات دیجیتال در ارتباط است.

به گفته گوپتا ، اقتصاد چین در اواخر سال جاری در ستون رشد قرار خواهد گرفت و حتی به طور کلی سال با رشد مثبت به پایان خواهد رسید. بهبودی از نوع V وجود نخواهد داشت و مطمئناً رشد جایی در نزدیکی هدف شش درصدی پیش کووید 19 نخواهد بود. بیشتر شبیه به دامنه یک تا دو درصد خواهد بود. “ وی گفت: “اما حتی با این استاندارد پایین ، چین سریعترین رشد اقتصادی در بین اقتصادهای بزرگ امسال و شرق آسیا / آسیا-اقیانوسیه ، سریعترین منطقه اقتصادی جهان خواهد بود.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید