چرا هند هیجان انگیزترین بازار تجدیدپذیر در جهان است – RT Business News

در حالی که هند در حال رسیدن به اهداف جاه طلبانه آب و هوایی خود است ، به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از هیجان انگیزترین بازارهای انرژی تجدیدپذیر در کره زمین است.

در حالی که به دلیل رکود اقتصادی و صنعتی ناشی از شیوع ویروس کرونا ویروس در اکثر دنیا ، تقاضای انرژی غوطه ور شده است ، هند برای دستیابی به تعداد بیشتری از افراد به شبکه متصل شده است ، هند پیشرفت چشمگیری داشته است. از نظر تاریخی ، بسیاری از جمعیت روستایی شبه قاره هند دسترسی به برق نداشتند ، اما دولت برق و برق رسانی به تمام هند را در اول و نیم سال گذشته قرار داده است. به منظور تأمین انرژی 1.353 میلیارد نفری که در هند زندگی می کنند (اتفاقاً یک تخمین محافظه کارانه که از قبل دو ساله شده است) در حالی که هنوز به تعهدات دهلی نو در دهلی نو عمل می کند ، این کشور اهداف بسیار بلند پروازانه انرژی تجدیدپذیر را تعیین کرده است. در سال 2015 ، به عنوان بخشی از توافقنامه آب و هوایی پاریس ، هند متعهد شد که به 350 گیگاوات (GW) از انرژی تجدید پذیر ظرفیت فقط در سال 2030 و اخیراً در هفته آب و هوای 2019 در نیویورک ، هند طی ده سال آینده بیش از 450 گیگاوات افزایش یافت.

خبر مرتبط  روسیه در مسیر موفقیت یکی از بزرگترین برداشت های دانه خود - RT Business News

در حالی که حداقل این اهداف بلند پروازانه است ، سانجیو ناندان سهایی ، وزیر قدرت هند ، این هفته اعلام کرد که کشورش در مسیر انجام تعهدات عالی انرژی تجدیدپذیر خود است. از تاریخ 30 سپتامبر سال 2020 ، ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر هند در حدود 90 گیگاوات است که در درجه اول از باد و خورشیدی تأمین می شود (با باد 38 گیگاوات و شمسی 36 گیگاوات). در حال حاضر بیست سال است که انرژی باد در هند در حال رشد است ، در حالی که این کشور تنها نیمی از مدت زمان گذشته ظرفیت خورشیدی خود را افزایش داده است.
همچنین در rt.com
اقتصاد هند پس از سقوط ویروس کرونا در حال بهبود استاین بدان معنی است که ، با وجود اظهارات خوش بینانه وزیر انرژی ، هند برای رسیدن به اهداف آب و هوایی خود یک راه طولانی را طی کرده و سال 2030 در گوشه و کنار است. به منظور نصب کسری 250 گیگاوات ظرفیت انرژی تجدیدپذیر در آن مهلت ، هند نیاز به نصب 25-35 گیگاوات ظرفیت انرژی تجدید پذیر هر ساله دارد که بیش از دو برابر میزان فعلی است.

“این امر مستلزم تلاش منسجم در سیاست ، از جمله در موارد زیر است: (1) ایجاد تقاضا برای انرژی های تجدید پذیر. (2) اطمینان درآمد برای پروژه های انرژی تجدیدپذیر ؛ (3) کاهش خطر برای توسعه ، ساخت و بهره برداری از این پروژه ها ؛ و (4) ادغام سیستم تأمین انرژی تجدیدپذیر متغیر و متناوب ، “Energyworld.com گزارش می دهد، شاخه ای از Times اقتصادی هند.

خبر مرتبط  احتمالاً تولید ایرباس در طی دو سال بعد از کووید 19 به 40٪ کاهش می یابد - RT Business News

برای اینکه جهانیان امیدی به جلوگیری از تغییر فاجعه بار آب و هوا داشته باشند ، ضروری است که طبقه متوسط ​​رو به رشد در سراسر جهان از اشتباهات شدید آلوده کننده مسیر جهانی بعد از صنعتی اول جلوگیری کند. این بدان معناست که غول های دوقلوی هند و چین ، به ویژه ، بار سنگینی برای همه ما دارند تا بتوانند تقاضای انرژی رو به رشد جمعیت ترکیبی آنها را که تقریباً 3 میلیارد نفر است ، برآورده کنیم – بیشتر آنها هر روز به برق دسترسی می یابند – با ظرفیت انرژی پاک.

بیشتر بخوانید: روسیه به دنبال تقویت منابع نفتی به هند برای دهه های آینده است

خوشبختانه ، برنامه انرژی پاک می تواند یکی و همان برنامه امنیت انرژی برای این کشورهایی باشد که به سرعت در حال توسعه هستند. همانطور که در چین دیده ایم، از بین بردن صادرات سوخت های فسیلی خارجی از کشور در اولویت قرار گرفته است زیرا این کشور بیشتر بخاطر تمایل به امنیت انرژی و استقلال انرژی است ، اما این کار به ملت این امکان را داده است که اهداف بالاتری از انتشار گازهای گلخانه ای را ایجاد کند و در عین حال ایجاد یک جامعه عمومی عالی فرصت روابط در مورد سهم پکن در انتقال انرژی پاک جهانی.

خبر مرتبط  کارگران نیسان در بارسلونا نسبت به برنامه های تعطیلی کارخانه اعتراض گسترده ای را آغاز کردند - RT Business News

هند همچنین انگیزه ای مضاعف برای افزایش ظرفیت نصب شده انرژی تجدیدپذیر خود نشان داده است ، که بر اساس امنیت انرژی به اندازه نیاز به هوا و جو تمیزتر است ، و این نیز در حال کار است: ملت در حال حاضر در حال کار بر روی ساخت جهان است بزرگترین پروژه انرژی تجدیدپذیر، یک مزرعه عظیم خورشیدی با ظرفیت 30 گیگاوات. “این پارک در 70،000 هکتار زمین معادل سنگاپور و بحرین پراکنده خواهد شد” نخست وزیر هند ، نارندرا مودی ، هفته گذشته در یک سخنرانی در محل شروع پارک گفت. مگا مزرعه جدید تقریباً غیرممکن بزرگ در گجرات هند واقع خواهد شد ، جایی که بنیان عظیم پروژه – و امید جهان برای جلوگیری از تغییر اقلیم – قبلاً گذاشته شده است.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com