چرا ممکن است عربستان سعودی مجبور شود جنگ دیگری را برای قیمت نفت آغاز کند – RT Business News

عربستان سعودی و روسیه هر دو از پایین بودن قیمت نفت و بحران های اقتصادی رنج می برند و با عدم بهبود سریع تقاضا ، ممکن است به زودی شاهد یک جنگ قیمت دیگر نفت باشیم.

به نظر می رسد ضعف مداوم بازارهای جهانی نفت باعث ایجاد تنش در داخل اوپک + شده و اکنون شکاف در رهبری آن قریب الوقوع است. از ابتدای توافق نامه کاهش تولید اوپک + با میانجیگری مسکو و ریاض امسال ، اختلافات داخلی با همه گیری جهانی و حجم بالای ذخیره سازی نفت خام حفظ شده است. به نظر می رسد که خوش بینی بازار از گزارش های صعودی در مورد قیمت نفت خام سال آینده و حتی گزارش امروز انرژی جهانی IEA در حال رشد است. اما واقعیت بازارهای نفت بسیار تاریک تر است. تهدید قفل قفل اروپا واقعی است ، ضمن اینکه متحمل خسارت سنگینی به اقتصاد می شود ، مجدداً به تقاضای جهانی ضربه می زند. تخفیف مالی و یارانه ها در سطح جهان تقاضای خود را ثابت نگه داشته است ، اما منابع مالی اقتصادهای بزرگ ناخوشایند است ، که می تواند در افزایش سطح بیکاری دیده شود. این نه تنها تقاضای OECD برای نفت بلکه برای تولیدات آسیایی را نیز از بین می برد. به نظر می رسد اوپک + با باز شدن مجدد شیرآلات نفتی در عربستان سعودی ، روسیه و دیگر کشورهای عضو اوپک + به گونه ای متفاوت به مسائل نگاه می کند. کاهش تولید اوپک هنوز هم حدود 100٪ است ، اما ماههای آینده شاهد کاهش این رقم خواهیم بود.

ادامه مطلب

هنوز هیچ کس در مورد جنگ جدید قیمت نفت صحبت نمی کند ، اما این نوشته ها بر روی دیوار است که برخی از تولیدکنندگان اکنون از خفه کردن تولید خود برای مقابله با تولید بیش از حد دیگران خسته شده اند. واردکنندگان آسیایی ، به ویژه چین و هند ، مزایای این شرایط ارزان قیمت را بدست آورده اند و مخازن ذخیره روغن خود را تا مرز پر می کنند. اگرچه به نظر می رسد اکنون بیشتر واردکنندگان آسیایی به فضای ذخیره سازی بسنده کرده اند. رکود اقتصادی OECD چندین میلیون بشکه در روز تقاضای آسیایی مورد انتظار را به خطر می اندازد.

خبر مرتبط  آیا رسوب ایالات متحده تا به حال عصر طلایی دیگری را خواهد دید؟ - اخبار تجاری RT

بر خلاف ارزیابی های قبلی ، Q32020-Q12021 پیش بینی نشده است که شاهد افزایش رشد تقاضای نفت و فرآورده های نفتی در سراسر جهان باشیم. سطح جهانی ذخیره سازی روغن هنوز بالا است ، در حالی که جهان با نفت و گاز سرشار است. معامله گران بین المللی آشکارا اقدام فعلی اوپک + برای عرضه نفت اضافی در بازار را زیر سوال می برند ، زیرا فعلا نیازی به این بشکه ها نیست. در ژانویه 2021 ، کاهش تولید قبلی در حدود 10 میلیون بشکه در روز (مه 2020) به 6 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت. همانطور که در ماه مه بیان شد ، حتی کاهش های موجود نیز کافی نیست و کاهش کاهش ها تنها شرایط ضعیف فعلی بازار را طولانی می کند.

زمان نگران کننده ای برای دو معمار اصلی توافق نامه OPEC + است. می توان گفت که ریاض و مسکو در یک وضعیت Catch22 گرفتار شده اند ، زیرا هر کاری که بخواهند انجام دهند ، بازار برای واکنش نشان دادن بسیار ضعیف است و دوباره به ضرر هر دو طرف خواهد آمد. عربستان سعودی ، مورد حمایت متحد اصلی خود ، امارات متحده عربی ، و روسیه هر دو به دنبال یک سقوط مالی از بزرگی نامعلوم هستند اگر بازارهای نفت به زودی بهبود نیابند. قیمت نفت در حال حاضر برای ادامه استراتژی دولت هر دو کشور بسیار پایین است. آخرین گزارش ها در مورد بودجه دولت عربستان ، که بر اساس سناریوی 50 دلار در هر بشکه ساخته شده است ، واقع بینانه بسیار خوش بینانه است ، زیرا قیمت ها در حال حاضر در پایین 40 $ است. برای روسیه ، اقتصاد این کشور از همه طرف ضربه خورده است ، زیرا نفت و گاز ضعیف است ، تقاضا در سراسر جهان کاهش یافته و تنوع اقتصادی آن متوقف شده است. با این وجود قدرت مانور پوتین بالاتر از حاکمان سعودی است. موقعیت قدرت جهانی روسیه هنوز درهایی را برای زندگی قابل تحمل در ماه های آینده باز می کند.

خبر مرتبط  اوپک + به رغم افزایش قیمت ، احتمالاً کاهش نفت موجود را طولانی می کند - رسانه ها - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
عربستان سعودی کسری بودجه 29 میلیارد دلاری را در Q2 ثبت کرده استاما عربستان سعودی در حال بررسی وضعیتی است که به نظر نمی رسد یک استراتژی مستقیم وجود داشته باشد. بدون افزایش قیمت نفت خام ، نه تنها گل سرسبد پادشاهی عربستان سعودی آرامکو بلکه بیشتر پروژه های دولتی نیز رنج می برد. بزرگترین شرکت نفت جهان چندین پروژه مهم جدید را در حال تعلیق قرار داده است ، در عین حال سطح سرمایه گذاری دیگران را دوباره ارزیابی می کند. پروژه های برجسته دریایی ، مانند دریای سرخ یا راه اندازی کارخانه کشتی سازی جدید در راس الخیر ، دیگر با این سرعت پیشرفت نمی کنند و برخی محدودیت های داخلی را نشان می دهند.

ادامه مطلبوزیر انرژی عربستان را تهدید می کند قیمت نفت قماربازان با 'ouching مثل جهنم

آرامکو همچنین توسط ریاض برای دریافت بودجه برای تأمین اعتبار پروژه های در حال اجرا چشم انداز سعودی 2030 تحت فشار قرار گرفته است. متنوع سازی اقتصاد مورد نیاز است ، اما بدون پول نقد ، پروژه ها به تأخیر می افتند یا حتی یخ زده می شوند. امور مالی پادشاهی با مشکل روبرو است ، و این نشان داده شده است که علاقه بین المللی به اوراق قرضه دولتی سعودی (و روسیه) کاهش می یابد. هفته گذشته اوراق قرضه دولتی با ارزش دلار آمریکا به روسیه و عربستان سعودی کاهش یافته است ، که عمده آن به دلیل پایین آمدن قیمت نفت و مسائل مربوط به انتخابات آمریکا است. اگر بازارهای سرمایه نگران شده اند ، ریاض و مسکو واقعاً با مشکل روبرو هستند. اقدامات شدیدی باید انجام شود.

خبر مرتبط  کاهش تولید نفت اوپک + می تواند افزایش یابد - پوتین - RT Business News

با ظهور یک بحران داخلی ، می توان خرس و پادشاهی را مجبور کرد که جاده های کاملاً متفاوتی را طی کند. اگر قرار باشد تهدیدهای وزیر انرژی عربستان سعودی عبدالعزیز بن سلمان مبنی بر اینکه پادشاهی به اندازه کافی سودجو ، سرمایه گذار کوتاه مدت یا عدم حمایت از اعضا داشته است ، ارزش واقعی داشته باشد ، در صورت اوپک ، بازار تعجب نخواهد کرد. رهبر دوباره تصمیم می گیرد که راه خود را طی کند. اقدامی تهاجمی تر از سوی ریاض به سمت سهم بازار یا قیمت نفت به هیچ وجه قابل تصور نیست. هجوم مالی مداوم و ویرانی IOC ها و خدمات میادین نفتی همچنین NOC ها را تحت تأثیر قرار داده است. درآمد و سود هنوز زیاد است ، اما دولتهای متبوع آنها نیاز شدیدی به پول نقد دارند. به نظر می رسید رابطه روسیه و عربستان سعودی زناشویی در بهشت ​​بوده است ، اما اکنون همه اینها از هم پاشیده است.

با فشارهای مالی داخلی و افزایش بیکاری ، به ویژه در میان جوانان ، رهبران جوان در خاورمیانه احتمالاً قلب آنها را دنبال می کنند. اگر همکاری پاداش لازم را به همراه نداشته باشد ، گزینه قدیمی جنگ جدید قیمت نفت تصور نمی شود. انتقال انرژی جهانی و واگذاری های سوخت های فسیلی در حال حاضر نقاط ضعف صنعت نفت و گاز را از بین می برد. نیاز به ادغام است ، شاید روسیه و عربستان سعودی در آینده از رویکرد مالتوسی-داروینی پیروی کنند. این بار هم مستقل از IOC و هم برخی از تولیدکنندگان ضعیف OPEC + آسیب خواهند دید. این هفته ها اظهاراتی مبنی بر اینكه عربستان سعودی می خواهد آخرین تولیدكننده نفت در جهان باشد “تنها بازمانده” نباید ساده گرفته شود. این تهدید ضمنی باید به ارزش واقعی خود پذیرفته شود. دستکش ها احتمالاً طی ماه های آینده از بین می روند و بازارهای نفت باید آماده باشند.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com