چرا عربستان سعودی جنگ قیمت بعدی نفت را از دست خواهد داد – RT Business News

آخرین جنگ قیمت نفت آسیب های چشمگیری به اقتصاد عربستان وارد کرده است و روابط پادشاهی با آمریکا را به مراتب خراب کرده است.

عربستان سعودی در دهه گذشته دو جنگ قیمت نفت را تحریک کرده است و هر دو را از دست داده است. با توجه به ناتوانی آشکار خود برای یادگیری از اشتباهات خود ، ممکن است یکی دیگر را تحریک کند اما همین امر را نیز از دست می دهد. در این روند ، یک ژاکت تنگه سیاسی و اقتصادی برای خود ایجاد کرده است که در آن تنها نتیجه ، ورشکستگی موثر نهایی آن است. OilPrice.com توضیح می دهد که چرا این خیلی زیر است

هدف اصلی عربستان سعودی در هر دو جنگ اخیر قیمت نفت صنعت شیل ایالات متحده بوده است. در نخستین جنگ قیمت نفت از سال 2014 تا 2016 ، هدف سعودی ها متوقف ساختن توسعه بخش شیل ایالات متحده با فشار بهای نفت به قدری از طریق تولید بیش از حد بود که بسیاری از شرکت هایش ورشکست شدند و این بخش دیگر تهدیدی برای این کشور نبود. تسلط سپس عربستان بر بازارهای جهانی نفت. در جنگ دوم قیمت نفت که تازه به پایان رسید ، هدف اصلی عربستان دقیقاً یکسان بود ، با این هدف که مانع از آن شد كه تولیدكنندگان شیل آمریكا از عقب نماندن قراردادهای عرضه نفت كه عربستان سعودی از آن استفاده نمی كنند جلوگیری كنند. کاهش تولید موافقت شده توسط توافقنامه های مختلف تولید و صادرات اوپک و اوپک +.
همچنین در rt.com
ذخایر عربستان سعودی در حالی که پادشاهی با مبارزات رواج همه کاره و بازار نفت Covid-19 در حال سقوط استدر آستانه نخستین جنگ قیمت نفت ، سعودی ها می توانند ببخشند که فکر می کنند شانس نابودی بخش شیل که در آن زمان نسبتاً تازه در آمریکا وجود داشته است وجود دارد. به طور گسترده ای فرض بر این بود که قیمت موج شکن در بخش شیل ایالات متحده 70 دلار در هر بشکه بود و این رقم تا حد زیادی انعطاف پذیر نبود. عربستان سعودی همچنین در زمان آغاز اولین جنگ نفتی ، رکورد دارایی های خارجی با ارزش 737 میلیارد دلار را در اختیار داشت. این امر باعث می شود فضای لازم برای حفظ پایدار بودن میله ی ارزش دلار SAR-آمریكایی و همچنین برای پوشش هر كسری بودجه ناشی از سقوط قیمت نفت ، مهار شود. در یک نشست خصوصی در اکتبر 2014 در نیویورک بین مقامات سعودی و دیگر چهره های ارشد صنعت جهانی نفت ، سعودی ها “برای اطمینان از پیروزی” در طی چند ماه “بسیار مطمئن بودند” ، یک بانکدار مستقر در نیویورک با نزدیک دانش جلسه به OilPrice.com گفت. سعودی ها فکر می کردند که این امر نه تنها صنعت شیل ایالات متحده را به طور دائم غیرفعال می کند بلکه برخی از نظم ها را برای سایر اعضای اوپک تحمیل می کند.

مسلماً سعودی ها از توانایی بخش شیل ایالات متحده برای تغییر شکل مجدد خود در یک صنعت بسیار متوسط ​​، لاغر و کم هزینه تر استفاده کرده اند. بسیاری از عملیات بهتر در مناطق اصلی پرمین و باککن ، به ویژه ، توانستند در نقاط قیمتی بالاتر از 30 دلار در هر بشکه شکسته شوند و در نقاط بالاتر از 37 دلار در هر بشکه سود قابل قبولی کسب کنند که در بخش بزرگی از طریق پیشرفت های فناوری رانده می شوند. و چابکی عملیاتی. پس از دو سال جذابیت ، سعودی ها با ورود از مازاد بودجه به کسری رکورد بالا در اواخر سال 2015 مبلغ 98 میلیارد دلار رسیدند. همچنين حداقل 250 ميليارد دلار از ذخاير ارزنده ارزنده خود را در آن دوره صرفه جويي كرده است. در اقدامی بی سابقه برای یک سیاستمدار ارشد خدمتگذار سعودی ، محمد ال تووجری ، معاون وزیر اقتصاد این کشور ، در سال 2016 به طور واضح اظهار داشت: “اگر ما [Saudi Arabia] اقدامات اصلاحاتی انجام ندهید ، … پس ما در سه تا چهار سال به ورشکستگی محکوم شده ایم. “

میراث پایدارتر این جنگ اول قیمت نفت ، هرچند – و بخشی از دلایلی که سعودی ها هرگز نمی توانند برنده آخرین جنگ یا هر جنگ آینده ای قیمت نفت باشند – این است که باعث ایجاد مقاومت در بخش شیل آمریکا می شود. همانطور که اکنون ایستاده است. این بدان معناست که بخش شیل گری ایالات متحده به طور کلی می تواند با قیمت بسیار پایین نفت مقابله کند زیرا عربستان سعودی می تواند توسط آنها ورشکسته شود. عربستان بدون توجه به اینکه قیمتهای پایین در بازار چگونه می رود ، هزینه های ثابت بسیار بیشتری را به بخش نفت خود اختصاص داده است. پیش از آغاز آخرین جنگ قیمت نفت ، این پادشاهی دارای قیمت رسمی تخلیه بودجه 84 دلار در هر بشکه بشکه نفت بود ، اما با توجه به خسارت های اقتصادی ناشی از این جنگ شدید قیمت ها ، اکنون بسیار بالاتر است. در مقابل ، بخش شیل ایالات متحده که عربستان سعودی در شکل گیری جنگ اول قیمت نفت به آن کمک شایانی کرده است ، اکنون به اندازه کافی 30 تا 25 دلار برای هر بشکه WTI کافی است تا برخی از تولیدات را دوباره به خط برگرداند ، تا زمانی که اپراتورها معتقدند که قیمت ها پایین نمی آیند و پایین تر از 20 دلار برای هر بشکه قرار می گیرند. اما ، حتی اگر قیمت ها پایین تر از حد متوسط ​​30 تا 30 دلار در هر بشکه باشند ، اهمیتی برای این کشور ندارد ماندگاری طولانی مدت از بخش شیل ایالات متحده است همانطور که بازیکنان کلیدی قادر به خاموش کردن چاه ها در همان موقع و در صورت لزوم هستند و در صورت نیاز تقاضا را مجدداً راه اندازی می کنند. خلاصه: در هر جنگ قیمت نفتی ، سعودی ها به سادگی نمی توانند منتظر بمانند بخش شیل آمریکا.

از سوی دیگر ، هرچند – در شرایط رو به رشد قیمت نفت ، سعودی ها نیز محکوم به محکومیت هستند. دلیل این امر این است که ایالات متحده – حتی قبل از آخرین جنگ قیمت نفت – تصور کرده بود که نمی تواند قیمت نفت بالای 70 دلار در هر بشکه برنت را تحمل کند. هنگامی که قیمت نفت سال گذشته طی دوره مارس-اکتبر به طور مرتب بالاتر از 70 دلار در هر بشکه رسید ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد پادشاه عربستان سعودی توییت کرد که: “او بدون پشتوانه ارتش آمریكا به مدت دو هفته در قدرت نخواهد ماند.” قیمت 70 دلار در هر بشکه در نظر گرفته شده است که سطح قیمت نفت را در نظر می گیرد که ممکن است مشکلاتی را برای اقتصاد آمریکا به وجود آورد. به طور خاص ، تخمین زده می شود که هر 10 دلار در هر بشکه تغییر در قیمت نفت خام منجر به تغییر 25 تا 30 درصدی قیمت گالن بنزین می شود و به ازای هر 1 سنت که میانگین قیمت هر گالن بنزین افزایش می یابد ، بیشتر بیش از 1 میلیارد دلار در سال در هزینه های مصرف کننده از بین می رود.

خبر مرتبط  ایالات متحده تحریم ها علیه خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه را گسترش می دهد - RT Business News

پیش از این آخرین جنگ قیمت نفت تحریک شده توسط عربستان سعودی ، ایالات متحده علاقه چندانی به این واقعیت نداشت که این میزان 70 دلار در هر بشکه کمتر از قیمت بودجه نفت خام بودجه عربستان است. به گفته تعدادی از منابع مستقر در واشنگتن ، پس از این حمله اخیر به بخش شیلاتی بسیار مهم استراتژیک ، آمریکا به هیچ وجه علاقه ای به این واقعیت فاقد بودجه ندارد یا اینکه آیا عربستان سعودی همچنان به آرامی خونریزی در ورشکستگی را در سال های آینده ادامه می دهد. به دولت ریاست جمهوری ایالات متحده که طی چند هفته گذشته توسط OilPrice.com با آنها صحبت شده است. تا حدودی این بی تفاوتی ناشی از درک “خیانت” از معامله سنگ بنایی است که از سال 1945 روابط دو کشور را تعیین کرده بود. این امر این بود که آمریکا تمام منابع نفت مورد نیاز خود را تا زمانی که عربستان سعودی نفت داشته باشد دریافت می کند. در عوض ، ایالات متحده امنیت خانه حاكم سعود را تضمین می كند. این امر با پیشرفت بخش شیل ایالات متحده اندکی تغییر کرد تا اطمینان حاصل شود که عربستان سعودی همچنین اجازه می دهد صنعت شیل ایالات متحده همچنان به عملکرد و رشد خود ادامه دهد.
همچنین در rt.com
EIA پیش بینی کاهش رکورد در تولید نفت شیل ایالات متحده را نشان می دهدتا حدودی ، این بی تفاوتی به دلیل مجموعه اشتباهات دیگری است که سیاستمداران ارشد آمریکایی بر این باورند که محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی ، ساخته شده است ، که اکنون وی را به عهده مسئولیت قرار می دهد. این شامل – اما به آن محدود نمی شود – جنگ به رهبری عربستان سعودی در یمن ، هجوم عربستان سعودی به روسیه در گروه بندی اوپک + ، ادعای میشل عون رئیس جمهور لبنان در سال 2017 مبنی بر این که نخست وزیر وقت آن زمان سعد ال حریری توسط سعودی ها ربوده شده بود و مجبور به استعفا شد ، و قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار مخالف سعودی ، که حتی سیا هم نتیجه گرفت شخصاً توسط MbS سفارش داده شده است.

خبر مرتبط  رئیس هیترو گفت: یکی از دولت های انگلستان که نتوانسته است بخش هوایی خود را پشتیبانی کند - RT Business News

این عوامل به اوج خود رسیده بود که پرزیدنت ترامپ باعث شد تهدید تلویحی قبلی خود را در مورد موضع شکننده که آل سعود در عربستان سعودی بدون کمک ایالات متحده به وعده تضمین شده در طول یک قدرت در عربستان سعودی دارند ، به اوج خود برسد. مکالمه تلفنی در تاریخ 2 آوریل با MbS. در طی این تماس ، طبق گفته های ترامپ ، به MbS گفته است ، مگر اینكه اوپك شروع به كاهش تولید نفت كند (با این معنی كه افزایش قیمت ها به سطحی كه تولیدكنندگان شیل آمریكایی بتوانند سود مناسبی را شروع كنند) ، در این صورت او نتوانست مانع تصویب قانونگذاران از تصویب قانون شود. سربازان آمریکایی از عربستان سعودی. اندکی پس از آن ، MbS آنچه به او گفته شد را انجام داد. تغییر این لفاظی از تهدید ضمنی برای اقدام تضمین شده بدان معنی است که این امر اکنون در همه معاملات آینده ایالات متحده با عربستان سعودی است و سقوط سعودی ها را به مشکل اساسی باز می گرداند. این بدان معناست که: از نظر اقتصادی قادر به ادامه فشار برای کاهش قیمت نفت به اندازه کافی طولانی نیست و به صدمه های پایدار به بخش شیل آمریکا منجر می شود ، از نظر سیاسی مجاز نیست اجازه دهد قیمت ها به اندازه کافی بالا بروند تا از ورشکستگی موثر نهایی جلوگیری کنند و هرگونه قیمتی بین. به بخش شیل ایالات متحده اجازه می دهد تا سود بیشتری کسب کند و حتی بیشتر رشد کند. در همین راستا ، کاهش تولید اوپک + شاید جدی ترین برش برای سعودی ها باشد: سعودی ها باید آنها را عملی کنند و از آنها پیروی کنند ، زیرا آنها برای حفظ قیمت نفت به اندازه کافی بالا هستند تا از سودآوری و رشد بخش شیل آمریکا اطمینان حاصل کنند. اما این کاهش نمی تواند به اندازه کافی طولانی ادامه یابد تا سعودی ها بتوانند مازاد بودجه جاری را دوباره به آن برگردانند.

در حال حاضر ، در مارس گذشته ، بانک مرکزی عربستان سعودی داراییهای خالص خارجی خود را با کمترین سرعت از حداقل 2000 کاهش داده و با سقوط کمی بیش از SAR100 میلیارد (27 میلیارد دلار) کاهش یافته است. این کاهش پنج درصدی نسبت به ماه قبل است و رقم کل موجودی اکنون فقط 464 میلیارد دلار ، پایین ترین سطح از سال 2011 است. این تنها 164 میلیارد دلار از “ذخایر جنگی” است که می تواند برای هر چیز دیگری که سعودی ها استفاده می کنند ، باقی مانده است. هنگامی که 300 میلیارد دلار برای حفظ سنگ بنای اقتصادی SAR / دلار آمریکا کم شود ، به 300 میلیارد دلار احتیاج دارد. در همین زمان ، پادشاهی در سه ماهه اول به کسری بودجه 9 میلیارد دلاری + رسید و شماری از تحلیلگران مستقل پیش بینی می کنند که تولید ناخالص داخلی آن می تواند امسال بیش از سه درصد کاهش یابد (اولین انقباض آشکار از سال 2017 و بزرگترین از سال 1999) ، در حالی که کسری بودجه می تواند به 15 درصد از تولید اقتصادی گسترش یابد.

توسط سیمون واتکینز برای Oilprice.com