پیش بینی می شود روسیه برای سالهای آینده بر صادرات گندم جهانی تسلط یابد – RT Business News

با توجه به پیش بینی تولید دانه در روسیه در سال جاری ، این کشور به افزایش صادرات و گسترش فهرست خریداران بالقوه خود در سراسر جهان ادامه داده است.

آژانس غلات دولتی الجزایر هفته گذشته اعلام کرد که پذیرش واردات گندم از همه کشورها از جمله روسیه را در مناقصه بعدی خود آغاز خواهد کرد. تاکنون روسیه فقط توانسته مقادیر کمی را به سومین خریدار بزرگ گندم در جهان صادر کند.

این اقدام به دنبال افتتاح بازار عربستان برای غلات روسی در سال گذشته انجام شد. غلات روسی کلیه محموله های خریداری شده در آخرین مناقصه مصر در روز سه شنبه را تشکیل می داد. روسیه همچنین طی سالهای اخیر صادرات گندم به ترکیه ، برزیل ، ویتنام و تانزانیا را افزایش داده است.

خبر مرتبط  در حالی که ویروس کرونا ویروس کرونا همچنان بازارهای خودرویی اروپا را به سمت پایین سوق می دهد ، فروش اتومبیل روسیه مجدداً افزایش یافت - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه در مسیر دستیابی به یکی از بزرگترین برداشتهای دانه از گذشته است“شما می توانید افزایش سرسام آور تولید و صادرات از روسیه را ببینید” جیمز بولزورث ، مدیر مشاور CRM AgriCommodities مستقر در انگلیس به بلومبرگ گفت ، افزود: “روسیه برای افزایش سهم خود در بازار سرمایه گذاری زیادی کرده است و همچنان در حال رشد است.”

یک متخصص دیگر ، اندرو وایتلاو ، که به طور مشترک مشاور مشاور استرالیایی توماس الد مارکتز است ، گفت که منطقی است که کشورهای وارد کننده دسترسی به تعداد بیشتری از تأمین کنندگان را باز کنند. “این احتمالاً در آینده به آنها در سطوح کمتری به دانه دسترسی خواهد داد” او توضیح داد.

خبر مرتبط  آیا ایالات متحده خود را در اجرای تحریم های هنگ کنگ به پای خود شلیک می کند؟ تحقیقات Boom Bust RT - اخبار تجاری RT

کارشناسان می گویند فروش بیشتر روسیه به الجزایر می تواند ضربه ای برای حمل کنندگان فرانسوی باشد زیرا این کشور بزرگترین مشتری آنها است و پیش بینی می شود صادرات فرانسه به خارج از اتحادیه اروپا در این فصل به نصف کاهش یابد. با این وجود ، روسیه می تواند در ماه های آینده از کانادا و استرالیا ، جایی که برداشت در حال افزایش است ، رقابت بیشتری داشته باشد.
همچنین در rt.com
روسیه برای تقویت تجارت با ایران ، هند و قزاقستان بندر دریایی جدیدی ایجاد می کندخبر مرتبط  جبهه جنگ تجاری جدید؟ ایالات متحده به تجارت و شیوه های ارز ویتنام می پردازد - اخبار تجاری RT

پیش بینی می شود روسیه با کمک دومین برداشت بزرگ دانه از گذشته ، 37.5 میلیون تن (از حدود 127.5 میلیون تن) تولید شده در این فصل را حمل کند. تولیدات کشاورزی روسیه طی شش سال گذشته بیش از 20 درصد رشد داشته است. این کشور موفق شده است بیش از نیمی از بازار جهانی گندم را در سال های اخیر تصرف کند و به لطف برداشت سپر و قیمت گذاری جذاب به بزرگترین صادر کننده غلات در جهان تبدیل شود. از اوایل سال 2000 ، سهم روسیه از بازار جهانی گندم چهار برابر شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید