پیشنهاد تایوان برای تضمین معامله تجارت گریزان با ایالات متحده است که احتمالاً باعث خشم چین است – RT Business News

تایوان وابسته به صادرات سرانجام واردات گوشت خوک و گوشت گاو آمریکایی را روشن کرده است ، حرکتی که می تواند مذاکرات تجارت آزاد تایوان و آمریکا را باز کند. با این حال ، هنوز مشخص نیست که پکن در میان تنش با واشنگتن چگونه به چنین پیمانی واکنش نشان خواهد داد.

تعلیق ممنوعیت واردات گوشت خوک آمریکایی حاوی راکتوپامین – ماده افزودنی خوراک دام که به طور گسترده در دامهای آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد اما در بیش از 160 کشور ممنوع است – و همچنین گوشت گاو ایالات متحده از گاوهای بزرگتر از 30 ماه ، توسط رئیس جمهور تایوان اینگ اعلام شد. در جمعه. او در سخنرانی در دفتر ریاست جمهوری در تایپه گفت که این “گام مهم” می تواند روابط تایوان و آمریکا را تقویت کند.

خبر مرتبط  شرکت هواپیمایی بزرگ روسیه می گوید ، سفر هوایی بین المللی ممکن است در اواسط تابستان از سر گرفته شود - RT Business News
همچنین در rt.com
مقامات می گویند ، توافق تجاری ایالات متحده و چین هنوز زنده است و با وجود تشدید تنش ها ، پیشرفت می کندتایوان قبلاً سیاست تحمل صفر برای تقویت لاکتین راکتوپامین را افزایش می داد و محدودیت های مربوط به گوشت خوک آمریكا را در سال 2006 علیرغم اصرار آمریكا در مورد ایمنی دارو معرفی می كرد. محموله های گوشت گاو حتی در اوایل ، در سال 2003 ، به دلیل نگرانی از بیماری گاو دیوانه محدود شده بودند.

محدودیت واردات محصولات کشاورزی ایالات متحده مدت هاست که یکی از اصلی ترین موانع توافق نامه تجارت جامع بین تایپه و واشنگتن است. این گفتگوها بیش از یک دهه به پایان رسیده است.

بیشتر بخوانید

“ما می دانیم که هنوز راه دیگری برای امضای توافق نامه تجارت وجود دارد.” تسای گفت. “اما قبل از بحث های تجاری ، ما باید مقررات تجارت را با همان استانداردهای بین المللی منطقی کنیم و برای منافع متقابل در برابر سایر کشورها باز شویم.”

تایوان چهاردهمین بازار بزرگ صادراتی ایالات متحده در سال گذشته بود که تجارت بین تایوان و آمریکا 85.5 میلیارد دلار بود. در حالی که این جزیره خودگردان مدتها است که در پیشنهاد استقلال خود به دنبال حمایت ایالات متحده است ، پکن بارها تلاش های واشنگتن برای نزدیک شدن به تایوان را که آن را قلمرو چین می داند ، محکوم کرده است.

خبر مرتبط  سهام جهانی در خوش بینی چین به اوج چند هفته ای رسیده و امیدوار است محرک ویروس کرونا بیشتر باشد - اخبار تجاری RT

در اوایل این ماه ، دولت چین پس از بازدید الكس آذر وزیر بهداشت آمریكا از این جزیره ، به آمریكا نسبت به تلاش برای مداخله در امور تایوان هشدار داد ، و به مقام عالی ترین مقام آمریكایی تبدیل شد كه در سفر رسمی به آنجا آمد.

“در مورد مسائل مربوط به منافع اصلی چین … ایالات متحده نباید توهم داشته باشد. کسانی که با آتش بازی می کنند سوزانده می شوند. “ سخنگوی وزارت خارجه چین ژائو لیجیان گفت ، در مورد سفر این مقام آمریکایی که در میان تنش های موجود بین دو ابرقدرت صورت گرفت اظهار نظر کرد.

خبر مرتبط  Boeing برای پایان دادن به تولید 747 Jumbo Jet پس از 50 سال - RT Business News

ایالات متحده ، مانند اکثر کشورها ، روابط رسمی با تایوان ندارد ، اما واشنگتن با توافق اخیر اسلحه ، عصبانیت را در پکن برانگیخت. ماه گذشته ، چین تحریم هایی را برای پیمانکار اصلی این فروش اسلحه ، شرکت آمریکایی لاکهید مارتین اعمال کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید