پیشرفت اقتصادی چین در حالی تسریع می یابد که اقتصادهای جهانی با برخورداری از ویروس کروناویروس دست و پنجه نرم می کنند – RT Business News

داده های جدید نشان می دهد که فعالیت کارخانه چین بار دیگر انتظارات را افزایش داده است و برای پنجمین ماه مستقیم گسترش یافته و با سرعت بیشتری بهبود می یابد.

شاخص تماشای مدیران خرید چین (PMI) از نزدیک در ژوئیه از 50.9 در ماه ژوئن به 51.1 رسید و بالاترین سطح خود را از مارس به دست آورد. این بالاتر از پیش بینی تحلیلگران است – افرادی که توسط بلومبرگ نظرسنجی کرده اند پیش بینی می کردند که این سطح در سطح ژوئن باقی بماند ، در حالی که اقتصاددانان با نظرسنجی رویترز انتظار داشتند این میزان به 50.7 کاهش یابد.

PMI معیار اصلی فعالیت تولیدی است که از طریق بررسی صاحبان کارخانه و مدیران خرید اندازه گیری می شود. هر خوانشی بالاتر از 50 سیگنال رشد در کارخانه را نشان می دهد ، در حالی که خواندن زیر نشانگر انقباض است. این پنجمین ماه پیاپی است که شکل اصلی در صدر علامت 50 قرار گرفت.

خبر مرتبط  گزارش Keizer RT به بررسی چگونگی ماندن "خودمختار" در حالی که از پول فیات دور می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد چین پس از انقباض رکورد کورو ویروس ، رشد می کندPMI رسمی غیر تولیدی نیز که در روز جمعه منتشر شد ، برای ژوئیه 54.2 بود ، در ماه ژوئن از 54.4.

“سیاست های متعادل کردن کنترل اپیدمی و توسعه اقتصادی ، ثمرات ملموس دیگری را به همراه می آورد ، زیرا نشاط اقتصادی در حال بهبود است و شرکت ها همچنان نتایج عملیاتی بهتری را ثبت می کنند ،” گفت ژائو چینگ ، آمارگر ارشد دفتر ملی آماری چین (NBS) ، ارگانی که اطلاعات PMI را منتشر می کند.

در حالی که NBS می گوید که مشاغل نسبت به بهبود آینده خوشبین هستند ، تحلیلگران هشدار می دهند که سرپیچ های دیگری برای کارخانه های کشور در نظر گرفته شده است. آنها می گویند که تقاضای تأخیر در حال از بین رفتن است ، در حالی که سیل در استان های چین ، که به عنوان بدترین دهه در نظر گرفته می شود ، ممکن است فعالیت اقتصادی را مختل کند.

احیای کورو ویروس در کشور می تواند موانع دیگری را ایجاد کند. مقامات بهداشتی چین از 127 مورد کروավիրویروس جدید در روز پنجشنبه خبر دادند که از 105 مورد روز گذشته است. این بالاترین تعداد روزانه از ماه مارس است.

خبر مرتبط  پتروبراس برزیل توسعه میدان نفتی بزرگ آبهای عمیق را آغاز کرد - RT Business News

بهبود دومین اقتصاد بزرگ جهان در حالی صورت می گیرد كه برخی از كشورهای پیشرو در حال گزارش انقباضات شدید هستند. تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (تولید ناخالص داخلی) در سه ماهه دوم با 32.9 درصد کاهش یافته است که شدیدترین کاهش در رکورد را نشان می دهد. در همین مدت ، اقتصاد آلمان 10 درصد و اقتصاد فرانسه 13.8 درصد کاهش یافته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید