پکن وام 1 میلیارد دلاری برای آمریكای لاتین برای کمک به دسترسی به واكسن coronavirus در چین – RT Business News

وزارت خارجه مکزیک روز چهارشنبه اعلام کرد که چین قصد دارد یک وام یک میلیارد دلاری برای واکسن Covid-19 خود برای کشورهای در سراسر آمریکای لاتین و کارائیب فراهم کند.

براساس اعلام این وزارتخانه ، چین در نشست مجازی وزرای برخی از كشورهای آمریكای لاتین و كارائیب تعهد كرد. آرژانتین ، باربادوس ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، کوبا ، جمهوری دومینیکن ، اکوادور ، ترینیداد و توباگو ، پاناما ، پرو و ​​اروگوئه نیز در این رویداد شرکت کردند که در آن در مورد همکاری ها برای مقابله با تاثیر همه گیر صحبت کردند.

خبر مرتبط  بیت کوین از شر همه امپراتوری ها ، از جمله آمریکایی - Max Keizer - RT Business News خلاص می شود

وزیر امور خارجه چین تأکید کرد که واکسن ایجاد شده در کشورش یک کالای عمومی برای دسترسی جهانی خواهد بود و کشور وی یک وام 1 میلیارد دلاری برای حمایت از دسترسی ملل منطقه می دهد. “ وزارت مکزیک گفت ، بدون آنکه جزئیاتی در مورد توزیع چنین واکسنی در دسترس داشته باشد.
همچنین در rt.com
ایالات متحده 2 میلیارد دلار برای واکسن Covid-19 به Pfizer و BioNTech پرداخت خواهد کردخبر مرتبط  چین به بزرگترین وارد کننده گوشت روسیه تبدیل می شود - RT Business News

چین یکی از چندین کشور است که در پیشبرد واکسن کروناویروس قرار دارد. کمپانی بیو دارویی چینی Sinovac Biotech واکسن آزمایشی قرار است دومین کشور – و سوم جهان – برای آزمایش مرحله نهایی در اواخر این ماه باشد.

چین در هشت مورد از 19 نامزد واكسن در آزمایشات انسانی قرار دارد كه دونده های جلوی آن شامل داروی آزمایشی Sinovac و دیگری هستند كه بطور مشترک توسط ارتش و CanSino تولید شده اند.

خبر مرتبط  کمترین عامل اصلی روسیه پس از زمین خوردن کرونوی ویروس در آسمان است - RT Business News

بیشتر بخوانید: “ایالات متحده باید از تهمت و لعاب جلوگیری کند”: چین ادعاهایی را مبنی بر سرقت اطلاعات واکسن Covid-19 رد کرد

چهار نفر از نامزدهای چینی در آزمایش های انسانی واکسن غیرفعال هستند ، از جمله Sinovac و دو واکسن از گروه ملی بیوت چین (CNBG) ، یک واحد از گروه ملی داروسازی چین (سینوفارم).

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید