پکن هشدار می دهد که مجبور کردن بنگاه های چینی در بازارهای سهام آمریکا به ایالات متحده حمله خواهد کرد – RT Business News

از آنجا که تنش بین دو بزرگترین اقتصاد جهان به بازارهای مالی می رسد ، پکن هشدار داده است که فشار واشنگتن بر روی شرکت هایش به شدت به اقتصاد آمریکا آسیب می رساند.

به گزارش رویترز ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، واشنگتن را متهم كرد كه کلیات عجولانه ای راجع به حسابداری شركت های چینی انجام داده است.

این بیانیه در حالی صورت می گیرد که دولت ترامپ به دنبال راه هایی برای سرکوب شرکت های چینی است و تجارت در صرافی های خارجی را برای آنها سخت تر می کند. روز پنجشنبه ، رئیس جمهور دونالد ترامپ چین را به سود بردن از بازارهای سرمایه آمریکا متهم کرد “بدون رعایت حمایت های مهم” و به تنظیم كنندگان دستور داده است كه طی 60 روز آینده راه هایی را برای تنگ تر كردن در مورد شركت های چینی در فهرست ایالات متحده بیابند.

خبر مرتبط  توفان لورا در بیشترین حجم تولید روغن از سال 2008 تاکنون تعطیل شده است - RT Business News
همچنین در rt.com
آیا ایالات متحده خود را در اجرای تحریم های هنگ کنگ به پای خود شلیک می کند؟ RT Boom Bust تحقیق می کنددر همان زمان ، مایك پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا گفت كه بنگاههای مستقر در چین دارای چنین مواردی هستند “الگوی شیوه های حسابداری تقلب ،” همانطور که او از Nasdaq بخاطر پیشنهاد تشدید قوانین لیست برای آنها ، ستایش کرد.

“سرمایه گذاران آمریكایی نباید در معرض خطرات پنهان و غیرضروری باشند كه با شركت هایی مطابق با قوانین شركت های آمریكا نیستند.” وی در بیانیه ای گفت ، افزود: مبادلات دیگر در ایالات متحده و خارج از آن باید از این قاعده پیروی کنند.

از آنجا که بازارهای مالی به جبهه دیگری از تنش های آمریکا و چین تبدیل شده اند ، تعداد بیشتری از شرکت های چینی در نظر دارند که در بورس هنگ کنگ لیست شوند. مدیرعامل بورس و هنگ کنگ هنگ کنگ ، که مالک بورس اوراق بهادار هنگ کنگ است ، انتظار دارد که بسیاری از شرکت ها به دلیل فشار سیاسی آمریکا به مرکز مالی آسیا بازگردند.

خبر مرتبط  نروژ در حال غرق شدن در بانک غول پیکر خود برای نبرد با بحران Covid-19 - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
شرکت های تحقیقاتی ادعا می کنند که غول های فناوری ایالات متحده هنوز با شرکت های چینی که در لیست سیاه قرار دارند تجارت می کنندوی گفت: “این سال برای IPO ها سال بزرگی است ، از جمله هر دو IPO عظیم از [mainland] چین ، اما بسیار مسترد بازگشت ، آنچه ما آنها را از ایالات متحده می نامیم ، “ چارلز لی گفت. “امروز جو در آمریكا كمتر دوستانه می شود و ما بدیهی است كه بسیاری از جنبه های رژیم لیست خود را به طور اساسی تغییر داده ایم تا از آن جا پذیراتر شویم.” او اضافه کرد.

خبر مرتبط  قیمت نفت در شرایط ترس مجدداً سقوط می کند - تأسیسات ذخیره سازی فضا را از بین می برد - RT Business News

برخی از ارزشمندترین شرکتهای دارای فهرست ایالات متحده ، قبلاً اعلام کرده اند که قصد دارند میلیارد دلار را از طریق فهرست ثانویه در هنگ کنگ جمع کنند. شرکت بازی های آنلاین NetEase که پیش بینی می شود اواخر این ماه معاملات خود را در هنگ کنگ آغاز کند ، قصد دارد 171 میلیون سهم معمولی بفروشد. این فهرست می تواند این شرکت را در حدود 2.7 میلیارد دلار جمع آوری کند و بزرگترین عرضه سهام در هنگ کنگ در سال جاری باشد. با این حال ، می توان آن را توسط یکی دیگر از behemoth چینی ، سرویس خرید آنلاین JD.com ، که همچنین یک لیست در شهر در نظر دارد ، پیشی گرفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید