پکن می گوید: حذف از بازارهای سهام ایالات متحده مانع از سرمایه گذاری در شرکت های چینی در لیست سیاه نمی شود – RT Business News

چین با انتقاد از دستور اخیر واشنگتن که Nasdaq را مجبور به اعلام حذف چهار شرکت چینی از شاخص های خود کرد ، ایالات متحده را ترغیب کرده است “اقدامات نادرست سو ab استفاده از قدرت دولت را متوقف کند”.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری روزانه گفت که پکن به حفظ قاطعانه از حقوق و منافع قانونی شرکت های خود ادامه خواهد داد. وی افزود: سیاست های واشنگتن به منافع سرمایه گذاران جهانی ، از جمله سرمایه گذاران آمریکایی آسیب می رساند ، اما در قطع سرمایه های چینی از ورود سرمایه خارجی کوتاهی خواهد کرد.
همچنین در rt.com
ذخایر فارکس چین با رونق تجارت و یوان قوی به بالاترین سطح 4 ساله رسیدخبر مرتبط  داده های چینی نشان می دهد که پکن واردات نفت ایران را ادامه می دهد - RT Business News

“موجودی سهام برخی از شرکتها در برخی شاخصهای جهانی مانع از سرمایه گذاری سرمایه گذاران بین المللی در این شرکتها از طریق روشهای مختلف و تقسیم سود سهام توسعه چین نخواهد شد.” وانگ روز دوشنبه گفت.

ادامه مطلب

این بیانیه در پی تصمیم Nasdaq برای حذف سهام چهار شرکت ساخت و ساز چینی از شاخص های خود است. این اقدام با هدف قرار دادن اوراق بهادار شرکت ساختمانی ارتباطات چین ، شرکت راه آهن ساخت چین ، شرکت CRRC و شرکت بین المللی ساخت نیمه هادی ، قرار است از 21 دسامبر لازم الاجرا شود.

خبر مرتبط  روسیه از کشورهای همکار BRICS دعوت می کند DOLLAR US DUMLAR را به نفع تجارت ارزهای ملی DUMLAR DUMLAR کنند - RT Business News

واشنگتن فشارهای خود را بر شرکت های چینی افزایش داده است و ماه گذشته دولت ترامپ با صدور یک دستورالعمل از سرمایه گذاران آمریکایی برای تأمین بودجه شرکت های چینی که به نظر می رسد منع شده است. “شرکتهای نظامی کمونیست چین”. این اقدام با اتهامی كه شركتهای در لیست سیاه مطرح می كنند توجیه شد “غیرمعمول و خارق العاده” تهدید برای امنیت ملی ایالات متحده.

این ممنوعیت که از 11 ژانویه اجرایی می شود ، منع می کند “هرگونه معامله در اوراق بهادار عمومی معامله شده ، یا هر اوراق بهاداری که مشتق شده باشد یا به منظور سرمایه گذاری در معرض این اوراق بهادار طراحی شده باشد” با شرکت های ذکر شده در سند معاملات انجام شده برای واگذاری مالکیت در شرکت ها تا 11 نوامبر 2021 مجاز خواهد بود.

خبر مرتبط  صادرات و واردات چین با بهبود اقتصاد از Covid-19 به بالاترین میزان خود رسیده است - RT Business News

ارائه دهندگان شاخص جهانی و ارائه دهندگان صندوق معاملات بورسی (ETF) برای تعدیل این ممنوعیت هجوم آوردند. پس از رایزنی با اعضای جامعه سرمایه گذاری ، شاخص های S&P و داو جونز هفته گذشته از استثنای 10 شرکت چینی خبر دادند. در اوایل این ماه ، FTSE راسل اعلام کرد سهام هشت شرکت چینی را که دولت ایالات متحده به آنها نامگذاری کرده است ، از برخی شاخص های خود حذف خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید