پکن ممکن است اپل ، بوئینگ و سایر غول های فناوری ایالات متحده را به عنوان تلافی برای ممنوعیت هوآوی هدف قرار دهد – رسانه های دولتی چین – RT Business News

بنا بر گزارش ها ، چین در پاسخ به محدودیت های جدید در غول مخابراتی Huawei ، اهداف ایالات متحده را برای عقب نشینی انتخاب کرده است ، زیرا واشنگتن تلاش می کند تا این شرکت را از منابع نیمه هادی جهانی بکاهد.

از آنجا که تنش ها بین دو بزرگترین اقتصاد جهان افزایش می یابد ، وزارت بازرگانی ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که در حال اصلاح یک قاعده صادرات و لیست افراد است. “تنگ و استراتژیک دستیابی به نیمه هادی های هواوی که محصول مستقیم برخی از نرم افزارها و فناوری های خاص ایالات متحده است.”
همچنین در rt.com
راه‌اندازی برنامه جدید نقشه هواوی سیگنال‌هایی را در مورد ممنوعیت ترامپ بر غول فناوری چین ممکن است در Google به آتش بکشدخبر مرتبط  اقدامات فدرال رزرو به "شلوغی کل" اقتصاد ایالات متحده منجر شد ، رئیس استراتژیست به بوم بوست RT می گوید - اخبار بازرگانی RT

رسانه های دولتی چین سریع واکنش خود را در مورد محدودیت های جدید در مورد منابع مهم فن آوری برای شرکت های داخلی نشان دادند. به گفته گلوبال تایمز ، پکن آماده است تا شركتهای آمریكایی را به اصطلاح “لیست نهادهای غیرقابل اعتماد” قرار دهد ، و همچنین تحقیقات علیه Qualcomm ، سیسكو و اپل را تحت اقدامات بررسی سایبری و قانون ضد انحصار آغاز كند. این گزارش می افزاید: بنگاهها ممکن است بدون مشخص کردن مقیاس اقدامات ، با محدودیت هایی روبرو شوند.

علاوه بر این ، چین می تواند خرید هواپیماهای بوئینگ را به حالت تعلیق درآورد ، که می تواند ضربه بزرگی به شرکت هوافضا وارد کند زیرا در مقابل بحران کورنو ویروس با خسارات گسترده ای روبرو است.

خبر مرتبط  مازوت روسی در ایالات متحده محبوب است - RT Business News
همچنین در rt.com
بازار جهانی تلفن های هوشمند به دلیل همه گیر شدن کرونավիր ویروس بزرگترین کاهش سالانه در تاریخ را متحمل می شودآخرین محدودیت های وزارت بازرگانی ایالات متحده به تولید کنندگان نیمه هادی خارجی نیاز دارد که از نرم افزار و فناوری ایالات متحده استفاده می کنند تا قبل از ارسال محصولات به هواوی ، از مقامات آمریکایی مجوز بگیرند. در عین حال ، این ممنوعیت تراشه هایی را که برای هواوی طراحی شده است ، هدف قرار می دهد و به یک مجوز مشابه نیز نیاز دارد.

هواوی مدتهاست که به دلیل پیوندهای ادعا شده با دولت چین از سوی ایالات متحده مورد هدف قرار گرفته است ، اتهامی که این شرکت بارها آن را رد کرده است. واشنگتن این شرکت را تهدیدی برای امنیت ملی قلمداد کرده و متحدانش را برای خدشه دار کردن فناوری هواوی به ویژه در مورد شبکه های 5G تحت فشار قرار داده است. سال گذشته ، دولت ترامپ شرکت های آمریکایی را از انجام تجارت با هواوی منع کرد اما از آن زمان مجوزهای موقت برای تسهیل پشتیبانی از سخت افزارهای موجود با به روزرسانی های نرم افزاری را صادر کرده است.

خبر مرتبط  متخصص ارشد سفر به Boom Bust می گوید - دولت ها باید به جای وثیقه خطوط هوایی به مردم کمک کنند - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید