پکن متعهد شد که “نهادهای خارجی غیرقابل اعتماد” را پس از اقدامات ایالات متحده برای ممنوع کردن برنامه های TikTok و WeChat محدود کند – اخبار تجاری RT

چین سازوکاری را برای محدود کردن اشخاص خارجی که برای امنیت و منافع آن مضر است فراهم کرده است. این در حالی است که ایالات متحده با استناد به “نگرانی های مربوط به امنیت ملی” متعهد می شود مردم را از بارگیری برنامه های تلفن همراه چینی منع کند.

وزارت بازرگانی چین رونمایی کرد “لیست موجودیت خارجی غیر قابل اعتماد” اوایل روز شنبه ، با هدف رسمی حفاظت از منافع امنیت ملی ، و همچنین حفظ “نظم اقتصادی و تجاری بین المللی منصفانه و آزاد.”

به نظر می رسد این پاسخ به وزارت بازرگانی ایالات متحده است که اخیراً Huawei را به این کشور اضافه کرده است List لیست موجودیت ’، دسترسی غول فناوری چینی به موارد تولید شده در داخل و خارج از کشور با استفاده از فناوری و نرم افزار ایالات متحده را محدود می کند.

اعلامیه توسط وزارت نهادهای خاص خارجی را مشخص نکرد ، اما به طور گسترده ای در مورد عواملی که می تواند دولت را قادر به اقدامات محدود کننده کند توضیح داد.

در صورت به خطر انداختن چنین نهادهایی ، این موارد قابل اعمال است “حاکمیت ملی ، امنیت یا منافع توسعه چین” اقدامات تبعیض آمیز “علیه یک شرکت ، سازمان دیگر ، یا فردی از چین” را اعمال کنید ، یا آسیب جدی به حقوق و منافع شرکت ها یا افراد چینی وارد کنید.

خبر مرتبط  بیکاری روسیه ممکن است بیش از TRIPLE باشد به دلیل تعطیل شدن تجارت در میان قرنطینه کورو ویروس - RT Business News

تحریم ها ممکن است به صورت جریمه و همچنین محدودیت عملیات و سرمایه گذاری در چین باشد. پکن همچنین قادر خواهد بود از ورود پرسنل یا تجهیزات خارجی به کشور خودداری کند.

زمان اقدامات مجازات جدید به ویژه قابل توجه است زیرا آنها یک روز پس از آن صادر شد که واشنگتن دستور ممنوعیت بارگیری سرویس محبوب اشتراک ویدیو TikTok متعلق به چینی را صادر کرد و در واقع استفاده از برنامه پیام رسان چینی WeChat را مسدود کرد.

دومی در ایالات متحده روز یکشنبه تعطیل می شود ، در حالی که مردم می توانند از TikTok تا 12 نوامبر استفاده کنند ، زمانی که ممکن است کاملا ممنوع شود. وزیر تجارت ایالات متحده ویلبر راس ادعا کرد برنامه های متعلق به چینی ها “جمع آوری اطلاعات گسترده ای از کاربران” و آنها را به سمت سرویس های اطلاعاتی چین هدایت می کنیم.

خبر مرتبط  طلا ممکن است به 5000 دلار در هر اونس برسد - RT Business News

واشنگتن باعث نخواهد شد که کاربران آمریکایی برنامه ها را از دستگاه های خود حذف کنند ، اما از نصب به روزرسانی به جای آنها جلوگیری می کند. مقامات ایالات متحده همچنین موظف می کنند که اپل ، گوگل و سایر ارائه دهندگان نرم افزار TikTok و WeChat را در سیستم عامل های خود در داخل ایالات متحده غیرقابل دسترسی کنند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!