پکن علی رغم بحران coronavirus ، نقش خود را در معامله تجاری با ایالات متحده انجام می دهد – سفیر چین – RT Business News

اگرچه ممکن است Covid-19 تنش های یکباره بر سر تجارت بین واشنگتن و پکن را بر روی مشعل قرار داده باشد ، اما طبق گفته سفیر چین در ایالات متحده ، هنوز اقداماتی که آنها برای توافق با آنها توافق کرده اند ، هنوز انجام می شود.

سفیر کوی تیانکاای ، به نقل از روزنامه جهانی گلوبال تایمز ، گفت: به عنوان بخشی از مرحله اول تجارت تجاری ، چین هنوز در حال خرید کالاهای کشاورزی آمریکایی است و همچنان به دنبال محدودیت های شرکت های خارجی است که وارد بازار مالی خود می شوند.

“تا آنجا که من می دانم ، حتی برای چند هفته گذشته ، هنگامی که ما با این وضعیت بسیار جدی ، بحرانی (coronavirus) روبرو هستیم ، مردم هنوز در تلاش برای اجرای معامله مرحله یک هستند. امیدوارم ما هنوز هم بتوانیم این کار را انجام دهیم ، “ این دیپلمات گفت.

خبر مرتبط  هند با ارائه هزینه های تولید ارزان تر از چین می خواهد تسلا را فریب دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
به دلیل کمبود جهانی تجهیزات ضد ویروس ، صادرات کالاهای مهم پزشکی چین به 1.5 میلیارد دلار افزایش یافتبزرگترین اقتصادهای جهان در ژانویه ، زمانی که پکن تازه شروع به نبرد با ویروس کرده بود ، متوقف شد و مدت زمان طولانی تجارت خود را متوقف کرد و کمتر از 300 مورد در سراسر جهان وجود داشت – بیشتر در چین ثبت شده ، و فقط تعداد معدودی از افراد آلوده به کشورهای دیگر آسیا. سپس این بیماری با سرعت زیادی گسترش یافت و با ورود به اروپا و آمریکا ، و رسماً به عنوان یک بیماری همه گیر شناخته شد. براساس داده های جان هاپکینز ، اکنون ایالات متحده مرکز بحران سلامتی است ، جایی که کرونا ویروس 530،000 نفر را آلوده کرده و بیش از 20،000 تلفات ایجاد کرده است.

“ما همچنین امیدواریم که تیم های اقتصادی دو کشور بتوانند در کنار یکدیگر بنشینند یا کنفرانس های ویدئویی برگزار کنند تا وضعیت تغییر را ارزیابی کنند و پاسخ ما را هماهنگ کنند.” سفیر چین گفت ، با هشدار نسبت به “هرگونه افزایش تنش ها” در چنین “بحرانی” بار.

خبر مرتبط  ترس همه گیر و افزایش قیمت کشورهای را به سمت ذخیره مواد غذایی سوق می دهد - گزارش - RT Business News

طبق شرایط این توافقنامه ، چین قرار بود بیش از دو سال آینده در مجموع 200 میلیارد دلار کالای آمریکایی بیش از آنچه در سال 2017 انجام داد خریداری کند. این خریدها شامل محصولات کشاورزی ، کالاهای تولیدی ، خدمات و محصولات انرژی است.
همچنین در rt.com
تجارت علیرغم چشم انداز جهانی تیره و سنگین در میان بستن کورو ویروس ، تجارت مجدد تجارت چین استعلیرغم توافق تعلیق تعرفه ها ، دو طرف تهدید می کردند که با یکدیگر برخورد خواهند کرد ، اما مواردی را که قبلاً تحمیل شده بود به طور کامل از بین نبرد. واشنگتن تعرفه 15 درصدی را که در لیست 120 میلیارد دلاری کالاهای چینی وضع شده بود ، نصف کرد و 25 درصد واردات 250 میلیارد دلاری واردات از چین را نیز دست نخورده گذاشت.

خبر مرتبط  تجارت نفت بیشتر از گردشگری در تولید ناخالص داخلی سوئیس نقش دارد - RT Business News

پیتر ناوارو ، مشاور تجارت کاخ سفید گفت ، در پایان ماه ژانویه ، پیش از آن که کروناویروس در ایالات متحده گسترش نیاورد و عمدتاً اقتصاد چین را مختل می کرد ، نه آمریکایی ، وزیر تجارت کاخ سفید گفت که ایالات متحده قصد ندارد تعرفه ها را کاهش دهد و هرگونه امتیاز را صادر کند. به چین.

“و تعرفه ها همچنین اطمینان می دهند که ما به مرحله دو برگشته ایم.” وی گفت: با اشاره به بخش دوم تجارت تجاری با چین ، مذاکراتی که در مورد آن انجام شده است. با این حال ، ظاهراً این گفتگوها به زمانهای بهتر موکول شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید