پکن در پاسخ به دامپینگ قیمت ، 212٪ تعرفه شراب استرالیا را می زند – RT Business News

ناظران چینی روز جمعه اعلام کردند که پس از یافتن شواهد اولیه دپینگ ، اعمال شراب سنگین بر شراب استرالیایی را آغاز می کنند. این اقدام در حالی صورت گرفت که روابط تجاری بین کانبرا و پکن رو به زوال است.

به گفته وزارت بازرگانی چین ، از روز شنبه ، واردات شراب استرالیا به طور موقت از 107.1 درصد به 212.1 درصد شروع می شود. در ماه آگوست ، به دنبال شکایت انجمن صنایع شراب چین ، دولت چین تحقیقات ضد یارانه ای درباره برخی از واردات شراب استرالیا را اعلام کرد.

خبر مرتبط  آیا با وجود هشدار عوارض جانبی ، آمریکایی ها مجبور به استفاده از واکسن Covid می شوند؟ RT’s Boom Bust متوجه می شود - اخبار کسب و کار RT

این استدلال که برخی شراب استرالیایی در چین با استفاده از یارانه ارزانتر از بازار داخلی آن فروخته می شود (ریخته می شود). استرالیا این اتهامات را رد کرده است اما ناظران چینی در آن زمان گفته اند که 40 ادعای یارانه ناعادلانه دولت را بررسی خواهند کرد.

وزارت بازرگانی اکنون می گوید موارد دامپینگ را تأیید کرده است ، “ایجاد خسارت مادی” به صنعت شراب سازی داخلی در چین.

خبر مرتبط  شرمندگی از ثروت؟ جف بزوس رکورد ثروت خود را در برابر بدبختی کورو ویروس شکسته است - RT Business News
همچنین در rt.com
نخست وزیر پس از ابراز نارضایتی های پکن و هشدار از دشمن سازی با چین ، “ما همیشه استرالیا خواهیم بود”طبق اطلاعات شراب استرالیا ، چین بزرگترین وارد کننده شراب استرالیایی است که 39 درصد در 9 ماه نخست سال 2020 را به خود اختصاص داده است.

پس از هدف قرار دادن سرمایه گذاری چین در این کشور توسط استرالیا ، از حدود سه سال پیش تنش ها بین دو کشور در حال افزایش است. در سال 2018 ، هنگامی که Huawei و ZTE چین 5G را ممنوع کرد ، کانبرا سوخت به آتش افزود.

خبر مرتبط  "اسلحه های بزرگ" جهان مالی جهانی با ریختن دلار آمریکا به نفع بیت کوین و طلا - Max Keizer - RT Business News

آخرین تشدید این اتفاق زمانی رخ داد که استرالیا خواستار تحقیق بین المللی در مورد ریشه شیوع ویروس کرونا در آوریل شد. در پاسخ ، پکن برخی از واردات گوشت گاو ، زغال سنگ و تعرفه های سنگین جو را به حالت تعلیق درآورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید