پوند انگلیس پس از توافق تجاری تاریخی پس از Brexit با اتحادیه اروپا به بالاترین سطح 2 ساله رسید – RT Business News

پوند انگلیس پس از آنکه سرانجام توافق تجاری طولانی مدت بین انگلیس و اتحادیه اروپا منعقد شد ، پوند انگلیس به بالاترین سطح تقریباً دو ساله رسیده است.

پس از اعلام توافق ، استرلینگ بیش از 0.8 درصد افزایش یافت و به حدود 1.3560 دلار رسید. همچنین در برابر یورو کمی بالاتر از 1.11 یورو صعود کرد. در اوایل این ماه ، ارز با سقوط در بالاترین قیمت 2020 ، 1.3624 دلار ، سطحی که از ماه مه 2018 به آن نرسیده بود.

FTSE 100 نیز روز گذشته را تمام کرد ، زیرا معاملات زودهنگام قبل از تعطیلات کریسمس متوقف شد. مذاکره کنندگان Brexit روز پنجشنبه توافق را به دست آوردند و پایان 11 ماه مذاکرات که در 31 ژانویه آغاز شد ، زمانی که انگلیس رسما اتحادیه را ترک کرد و وارد یک دوره گذار شد.

خبر مرتبط  مسکو در بین 20 شهر برتر برتر در اروپا - RT Business News

طبق گفته کالوم پیکرینگ ، اقتصاددان ارشد Berenberg ، این معامله پشتیبانی از واحد پول انگلیس را ارائه می دهد.
همچنین در rt.com
در آخرین تلاش ، انگلیس و اتحادیه اروپا پس از 11 ماه بن بست ، بر سر معامله تجاری پس از Brexit توافق کردند“با حذف یک خطر نزولی عمده برای اقتصاد انگلیس در کوتاه مدت و بلند مدت ، یک معامله سرمایه گذاری قابل توجهی را در انگلستان باز می کند و پس از محو شدن شوک ویروس کرونا ، و همچنین یک زمینه مثبت ، از بهبود حمایت می کند. برای سهام انگلیس و عنوان استرلینگ تا سال 2021 “ او گفت ، در یادداشت های دیده شده توسط CNBC.

طرفین در مورد بسیاری از موضوعات اصلی با یکدیگر اختلاف داشتند ، به طوری که اتحادیه اروپا تلاش می کند ناوگان های صیادی خود را به آب های انگلیس حفظ کند و انگلیس می خواهد تا حد زیادی این حقوق ماهیگیری را محدود کند.

معامله Brexit دسترسی تعرفه صفر و سهمیه صفر انگلیس به بازار واحد بلوک را حفظ خواهد کرد و از آسیب اقتصادی جلوگیری خواهد کرد “هیچ معامله” خارج شدن با این حال ، این توافقنامه بخش مالی بزرگتر و با نفوذ کشور را پوشش نمی دهد. بروکسل هنوز درمورد اجازه دسترسی انگلیس به بازارهای مالی اتحادیه تصمیم نگرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید