پوتین می خواهد فقر در روسیه را در دهه آینده به نصف کاهش دهد – RT Business News

به گفته ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، هدف کاهش سهم روس ها با درآمد کمتر از سطح معیشت از 13.5 درصد به 6.5 درصد تا سال 2030 بلند پروازانه است ، اما واقع بینانه است.

“البته بد است که 6.5 درصد باقی بماند ، اما ما باید از واقعیت پیش برویم. من فکر می کنم این واقع بینانه است. هدف بلندپروازانه است ، اما می تواند تحقق یابد ، “ پوتین روز پنجشنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود گفت.

خبر مرتبط  حمل و نقل دریایی قطب شمال روسیه در سال 2020 بیش از 33 میلیون تن است - RT Business News

رئیس جمهور یادآور شد که ، در سال 2000 ، حدود 29 درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر زندگی می کردند.
همچنین در rt.com
روسیه سهمیه صادرات غلات را برای تثبیت قیمت مواد غذایی داخلی در نظر می گیرد“در سال 2017 ، ما به سطح حدود 12.3 درصد از کسانی که زیر خط فقر زندگی می کنند ، رسیدیم. اکنون متأسفانه ، به دلیل همه اینها [Covid-related] مشکلات ، به 13.5 درصد رسیده است. البته این تعداد تقریباً 20 میلیون نفر است. “ پوتین گفت.

خبر مرتبط  اوبر نبرد دادگاه دوم را برای مبارزه با ممنوعیت لندن آغاز می کند - RT Business News

رئیس جمهور در مورد افزایش قیمت مواد غذایی در کشور توضیح داد که این امر به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی در خارج از کشور بوده است. “آنها [domestic producers] شروع به افزایش قیمت های داخلی برای رسیدن به قیمت های جهانی کرده اند ، که کاملا غیر قابل قبول است “ پوتین گفت.

وی خاطرنشان کرد که دولت به سرعت نسبت به دستور وی برای تثبیت وضعیت واکنش نشان داده است. هفته گذشته ، پوتین خواستار حل و فصل مسئله افزایش قیمت کالاهای اساسی شد. پس از آن ، نخست وزیر میخائیل میشوستین به دولت دستور داده بود لیستی از اقدامات فوری برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی تهیه کند.

خبر مرتبط  رئیس هیترو گفت: یکی از دولت های انگلستان که نتوانسته است بخش هوایی خود را پشتیبانی کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید