پنجمین ذخایر ارز خارجی در جهان ، مقابله با شوک اقتصادی ، هند را تضمین می کند – RT Business News

ذخایر ارز خارجی هند در هفته 5 ژوئن با 8.2 میلیارد دلار افزایش یافت و برای اولین بار در تاریخ این کشور از مرز 500 میلیارد دلار عبور کرد. سطح ذخایر برای پوشش دادن 13 ماه واردات کافی است.

به گفته تحلیلگران استاندارد Chartered در بمبئی ، این رشد به دلیل مازاد حساب نادر فعلی در سه ماهه اول ، بازگشت ورود به بازار سهام محلی و سرمایه گذاری مستقیم خارجی است.

دارایی های گسترده محکمی در برابر نوسانات بازار است و به سرمایه گذاران خارجی و شرکت های رتبه بندی اعتباری نشان می دهد که دولت می تواند با وجود وخیم تر شدن چشم انداز مالی و نخستین انقباض اقتصادی در بیش از چهار دهه ، به تعهدات بدهی خود عمل کند.

سطح ذخایر معادل تقریباً یک پنجم تولید ناخالص داخلی کشور است. طبق اعلام صندوق بین المللی پول ، این پنجمین کشور در جهان پس از چین ، ژاپن ، سوئیس و روسیه است.

خبر مرتبط  آیا عربستان سعودی می تواند توافق اوپک را تا سال 2022 تمدید کند؟ - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
هند در پی درگیری کشنده مرزی ، واردات محصولات آمریکایی ساخته شده در چین را مسدود کرد“ذخایر FX بیش از اندازه کافی برای اندازه گیری کفایت است ،” اقتصاددان ارشد هند در سیتی گروپ در بمبئی سامیران چاکرابورتی به روزنامه اقتصادی تایمز گفت ، و خاطرنشان کرد: میانگین پنج سال گذشته پوشش 11 ماهه بوده است. “بدهی کوتاه مدت می تواند حدود 20 درصد از ذخایر FX باشد ، و حتی جریان سرمایه ناپایدار احتمالاً به زیر 80 درصد از ذخایر کاهش یافته است.” او گفت.

شکاف تجاری هند در ماه مه به پایین ترین سطح 13 سال کاهش یافته است ، زیرا واردات سریعتر از صادرات کاهش یافته است.

وی گفت: “بهبود فعالیت های اقتصادی طی چند ماه آینده احتمالاً باعث می شود حساب جاری به نقصان بازگردد“، اقتصاددان ارشد هند در Anubhuti Sahay Standard Chartered گفت. “پایین بودن قیمت کالاها و تقاضای ضعیف جهانی به احتمال زیاد تأثیر منفی بر ورود و ارسال حواله ها و خدمات ، و بیشتر بر تراز حساب جاری خواهد داشت.”

پس از خروج در ماه مارس در میان فروش جهانی بازار ، سرمایه گذاری خارجی در سهام هند پس از بازگشت اشتهای ریسک ، در دو ماه گذشته افزایش یافته است. علاوه بر این ، با فروش سهام در شرکت های تراشه آبی مانند Reliance و بانک Kotak Mahindra ، جریان ورودی افزایش یافته است. “ما انتظار داریم روند مشابهی در سال مالی FY21 نیز داشته باشیم ، زیرا جریان مستقیم مستقیم مستقیم خارجی مستقیم نزدیک به 65٪ از کل سرمایه های سرمایه را تشکیل می دهد.” گفت كائوشیك داس ، اقتصاددان ارشد هند در دویچه بانك در بمبئی.

خبر مرتبط  افزایش قیمت نفت در میان گزارش روسیه ، اوپک و تولیدکنندگان متفقین موافق کاهش تاریخی تولید هستند - RT Business News
همچنین در rt.com
اقتصاد هند سال آینده شاهد ریکاوری شدید خواهد بود – S&Pبراساس داده های بانک مرکزی ، بدهی خارجی کشور از مارس سال 2020 از 554.5 میلیارد دلار در پنج سال گذشته به 558.5 میلیارد دلار افزایش یافته است. نسبت ذخایر ارزی به بدهی کلی نیز از 72 درصد در سال 2015 به 85.5 درصد رسیده است.

خبر مرتبط  اوپک + می تواند جلسه بعدی این هفته را برای تصمیم گیری در مورد کاهش تولید نفت خام برگزار کند - RT Business News

انتظار می رود سطح بدهی ای که بیگانگان دارند (از جمله اوراق قرضه مستقل) نگه دارند با افزایش تلاش هند برای باز کردن بازار بدهی های خود به غیر مقیم. این کشور در تلاش است برای شاخص های ردیابی شده توسط سرمایه گذاران جهانی ، وزن هفت درصدی داشته باشد و احتمالاً گنجانده شده است که میلیاردها دلار نیز جذب می کند.

“دولت قصد دارد در چند سال آینده سرمایه های خارجی بیشتری را به عنوان منبع تأمین بودجه کسری باز کند ، اما تحمل سرمایه گذاران خارجی برای بدهی دولت در سطوح فعلی ، با بخش قابل توجهی بیشتر از بدهی های خارجی ، هنوز آزمایش نشده است.” Fitch Ratings در گزارش اخیر خود گفته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید