پروژه نیروگاه هسته ای شناور تنها در جهان در روسیه به طور کامل عملیاتی می شود (عکس ، VIDEO) – RT Business News

یک نیروگاه هسته‌ای یک نوع شناور ، که توسط روسیه طراحی و ساخته شده است ، با شروع عملیات تجاری در یک منطقه دورافتاده در قطب شمال ، به شمالی ترین مرکز هسته‌ای جهان تبدیل شده است.

آژانس هسته ای روسیه روزاتوم روز جمعه گزارش داد که آکادمیک لومونوسف در یک شهر کوچک به نام پیوک در منطقه بسیار شرقی چوکوکا به طور کامل به بهره برداری رسیده است. تکمیل کارخانه ، که انرژی لازم را برای منطقه دورافتاده فراهم می کند ، یکی از اهداف اصلی شرکت برای سال جاری بود.

“امروز ما می توانیم پروژه احداث نیروگاه هسته ای شناور را با موفقیت به پایان برسانیم … این رسما به یازدهمین نیروگاه هسته ای در روسیه و شمالی ترین کشور در جهان تبدیل می شود.” آندره پتروف ، مدیر کل Rosenergoatom ، تقسیم انرژی Rosatom ، که مسئولیت این پروژه را بر عهده داشت ، گفت.

خبر مرتبط  شمش به عنوان پایین تر از بازگشت دلار - دلار از هر اونس گذشته است - RT Business News

در حالی که نیروگاه هسته ای شناور از اواخر سال گذشته به شبکه های محلی انرژی می داد ، تأسیسات برای بهره برداری کامل نیاز به مجوزهای اضافی داشت. پس از بازرسی در این مرکز ، ثابت شد كه این گیاه تمام ضوابط و مقررات ایالتی از جمله ایمنی و محیط زیست را رعایت می كند. این مجوز از دیده بان فنی ، هسته ای و محیط زیست روسیه و سایر مقامات محیط زیست تأیید شده است.

خبر مرتبط  روسیه واردات گوجه فرنگی و سیب از آذربایجان را ممنوع می کند - RT Business News

وی افزود: “ویژگی منحصر به فرد این گیاه چند منظوره بودن آن است: توانایی تأمین گرما ، انرژی الکتریکی و آب آشامیدنی به مناطق جدا شده دورافتاده کشور ما برای مناطقی که این کمبود وجود دارد ،” گفت ویتالی تروتنوف ، مدیر ساخت و ساز روزتوم.

منبع جدید انرژی برای کسانی که در شهر کوچک قطب شمال زندگی می کنند بسیار مهم است ، زیرا این نیروگاه ذغال سنگی را که بیش از 75 سال از انرژی و گرما به پیک تأمین کرده بود ، جایگزین می کند. این مرکز هوای آلوده را در این منطقه آلوده کرده است و مردم محلی می گویند که نگران فرزندان خود هستند ، زیرا دوده برف را سیاه می کند و حاشیه های آنها را پوشانده است.

خبر مرتبط  شرکت های چینی در حالی که ترامپ فشار خود را افزایش می دهد ، ایالات متحده را رها کرده است - RT Business News

“ما امیدواریم که اوضاع بهتر شود و محیط زیست بهتر شود” یک زن محلی به نام النا گفت. “[And] همچنین که شغل بیشتری وجود خواهد داشت ، و زیرساخت های جدید توسعه خواهد یافت. ”

از دسامبر ، آکادمیک لومونوسف 47.3 میلیون کیلو وات ساعت برق تولید کرده است و حدود 20 درصد از نیاز منطقه را تأمین می کند. این مجهز به دو راکتور هسته ای یخ شکن KLT-40S است که تا 70 مگاوات برق و 50 گیگاالور در ساعت انرژی حرارتی تولید می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید