پروژه اکسون موبیل برای ساخت ترمینال LNG در پاکستان اسقاط می کند – RT Business News

اکسپرس تریبون به نقل از منابع خود گزارش داد ، غول انرژی آمریکایی اکسون موبیل برنامه ساخت پایانه گاز مایع (LNG) در پاکستان را لغو کرده است.

افراد آشنا به این موضوع گفتند كه این شركت آمریكایی از مشاركت با ترمینال Energas ، كنسرسیومی از چندین صنعت از جمله سیمان ، منسوجات و برق خارج شده است.

هدف اصلی ExxonMobil برای پیوستن به کنسرسیوم تأمین LNG به پاکستان بود. دولت پاکستان به پنج شرکت از جمله اکسون اجازه ایجاد پایانه های LNG در این کشور را داده بود اما اعلام کرد هیچ تضمینی نمی دهد و شرکت ها مجبورند پایانه ها را با مسئولیت خود راه اندازی کنند.

خبر مرتبط  آژانس سازمان ملل هشدار می دهد که جهانگردی جهانی با بدترین رکورد مواجه است - RT Business News
همچنین در rt.com
کشف ذخایر جدید نفت و گاز ممکن است یک تغییر دهنده برای پاکستان باشد“اکسون موبیل در حال ارزیابی کلیه مراحل مناسب برای کاهش قابل توجه سرمایه و هزینه های عملیاتی در کوتاه مدت در نتیجه شرایط بازار و کاهش قیمت کالاها است.” سخنگوی شرکت به Business Recorder گفت.

از زمان ورود غول انرژی ایالات متحده به پاکستان ، با مشکلاتی روبرو شده بود. این شرکت حفاری برای ذخایر نفت و گاز شیل را آغاز کرده بود و از دولت خواسته بود که مناطق بیشتری را در امتداد کمربند دریایی کراچی اختصاص دهد ، اما مقامات این درخواست را رد کردند.

خبر مرتبط  بازگشت چین به ولگردی باطل خرید طلا ، مرزها را به فلز براق 8.5 میلیارد دلاری باز می کند - گزارشات - RT Business News

همچنین برای راه اندازی ترمینال نیاز به اخذ مجوز امنیتی بود ، اما هنگامی که دولت سرانجام این مسئله را حل کرد ، ExxonMobil تصمیم گرفت از پروژه خارج شود.
همچنین در rt.com
کره جنوبی تأمین گاز LNG به پاکستان تشنه انرژی را آغاز می کنددر حال حاضر ، دو ترمینال LNG در پاکستان با ظرفیت کلی 1.3 میلیارد فوت مکعب در روز (bcfd) واردات را برای تأمین نیازهای داخلی انجام می دهند. با این حال ، کشور برای تأمین تقاضای فزاینده خود برای گاز به ترمینال های LNG بیشتری نیاز دارد.

خبر مرتبط  با بهبود اقتصاد از Covid-19 ، فروش روز مجردهای چین به 115 میلیارد دلار رسید - RT Business News

طبق برآوردهای دولت ، در سالهای آینده نیاز به وارد کردن سه بشکه در روز گاز در روز است. طبق این گزارش ، تولید گاز محلی با سرعت شش درصد در سال به سرعت رو به کاهش است و بنابراین واردات LNG را به بخش خصوصی باز کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید