پایان صفحه بزرگ همانطور که ما آن را می شناسیم؟ دومین زنجیره بزرگ سینمای جهان گزارش داد كه همه مراكز را در ایالات متحده ، انگلیس و ایرلند تعطیل می كند – RT Business News

گزارش شده است که اپراتور برجسته سینمای جهانی Cineworld قصد دارد سایتهای خود را در ایالات متحده ، انگلیس و ایرلند تعطیل کند ، پس از آنکه استودیوها مانع از اکران فیلم های بودجه ای بزرگ شدند ، سایه ای بر احیای صنعت پس از همه گیری ایجاد کرد.

تعطیلات احتمالی اولین بار توسط Sunday Times انگلیس گزارش شد. این روزنامه گفت: Cineworld خطاب به نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون و دبیر فرهنگ ، الیور داودن ، در نامه ای هشدار داد كه این صنعت در حال حاضر است “غیرقابل تحمل”

Cineworld بزرگترین زنجیره سینمای انگلیس است و یکی از بزرگترین زنجیره های سینمای جهان است که پس از سینماهای Wanda دوم است. تعطیلات ممکن است فقط در انگلیس و ایرلند ، جایی که این زنجیره 128 سایت را اداره می کند ، 5500 شغل را در معرض خطر قرار دهد. این شرکت همچنین دارای زنجیره سینمای Regal در ایالات متحده با حدود 550 مکان در سراسر کشور و بیش از یکصد مکان در اروپا است که بیش از 37000 نفر را در سراسر جهان استخدام می کند.

خبر مرتبط  واردات نفت خام چین دوباره به رکورد بالا رسیده است - RT Business News
همچنین در rt.com
تحلیلگران رسانه ها به بوم بوست گفتند که سینماها با پایان یافتن بحران ویروس کرونا با انتقام بازمی گردنددر حالی که اپراتور تاکنون به طور رسمی در مورد اخبار اظهار نظر نکرده است ، گروهی از کارمندان آن ، گروه اقدام Cineworld ، در توییتر گفت که “هیچ مشورتی با کارکنان وجود ندارد.” اعضای پیشین ابراز نگرانی در مورد به تعویق انداختن فیلم جدید جیمز باند ، “هیچ وقت برای مرگ” ، که در آوریل 2021 انجام شد ، گفتند که “تهدید جدی برای تعدیل نیرو در صنعت ما.”

به نقل از ساندی تایمز ، Cineworld قرار است از بیشتر کارمندان خود بخواهد که اضافه کار را قبول کنند. با این حال ، این گزارش حاکی از آن است که این اقدام می تواند موقتی باشد زیرا سالن های سینما احتمالاً مجدداً آغاز به کار می کنند ، درست زمانی که قرار است فیلم های بزرگ به صفحه نمایش های بزرگ برگردند.

پس از محدودیت های قفل ویروس کرونا ، زنجیره در ماه جولای بازگشایی شد و مجبور شد ماهها درهای خود را ببندد ، و در نتیجه ضررهای زیادی به بار آورد – Cineworld از ضرر 1.6 میلیارد دلاری در نیمه اول سال داد. در ماه سپتامبر ، این شرکت هشدار داد که در پی همه گیری ، آینده آن نامشخص است ، به ویژه اگر دولت محدودیت های Covid-19 را دوباره تقویت کند.

صنعت سرگرمی ، به استثنای خدمات آنلاین ، در میان بحران ویروس کرونا برای ادامه زندگی تلاش کرده است. در حالی که اولین نمایش فیلم اکشن علمی تخیلی کریستوفر نولان “تنت” علاقه مندان به سینما را به سینماها بازگرداند ، امیدها برای بهبودی امسال از بین رفت زیرا سایر استودیوها تصمیم گرفتند منتظر زمان های بهتر برای اکران فیلم های بزرگ خود باشند. علاوه بر فیلم 007 ، فیلم هایی مانند “Black Widow” ، استودیوی مارول ، “Top Gun: Maverick” پارامونت پیکچرز تا سال 2021 تحت فشار قرار گرفتند ، در حالی که برادران وارنر گزارش دادند که “Wonder Woman 1984” را تا کریسمس به تأخیر انداخت.

خبر مرتبط  فیلیپین ممنوعیت اکتشاف نفت در دریای چین جنوبی را لغو می کند و درهای معاملات بالقوه انرژی با پکن را باز می کند - RT Business News

در حالی که آینده برای سینماها تاریک به نظر می رسد ، برخی از بازیگران صنعت سعی کرده اند با واقعیت جدید سازگار شوند و از طریق خدمات پخش جریانی مخاطبان را به خود جلب کنند. این طرح توسط دیزنی مورد استفاده قرار گرفت ، كه برای ارائه جدیدترین فیلم خود به نام “مولان” به پلتفرم دیزنی پلاس خود روی آورد ، و این كار را فقط در كشورهایی كه سرویس پخش جریانی ندارند برای سینماها انجام می دهد. این اقدام باعث افزایش قابل توجه کاربران پلتفرم و سود اضافی برای دیزنی شده است که علاوه بر هزینه اشتراک ماهیانه ، 30 دلار برای تماشای فیلم جدید را نیز متحمل می کند. در اوایل سال جاری ، این شرکت یک نسخه فیلمبرداری از نمایش “همیلتون” در برادوی را به همان روش منتشر کرد ، اما در آن زمان درخواست پرداخت اضافی نکرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید