پاکستان خواستار کاهش بدهی برای کشورهای فقیر است که با بیماری همه گیر Covid-19 دست و پنجه نرم می کنند – RT Business News

به گفته عمران خان ، نخست وزیر پاکستان ، جامعه بین المللی باید کمک قابل توجهی به کشورهای در حال توسعه که برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی در بحران ویروس کرونا می کنند ، ارائه دهد.

خان ضمن سخنرانی در جلسه ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، از جامعه جهانی خواست تا برای جلوگیری از جدی ترین بحران جهانی از زمان جنگ جهانی دوم ، اقدامی انجام دهند.

وی در دستور کار ده ماده ای خود پیشنهاد تعلیق بدهی برای کشورهای کم درآمد و بیشترین فشار را تا پایان همه گیر شدن بیماری و همچنین لغو بدهی کشورهای کمتر توسعه یافته داد.

خبر مرتبط  هشدارهای گسترده گروه صنعت هشدار می دهد که منع گسترده پنبه چینی توسط ایالات متحده می تواند "خرابی" ایجاد کند - RT Business News
همچنین در rt.com
قیمت جهانی مواد غذایی در شش سال گذشته به بالاترین حد رسیده است زیرا همه گیر Covid-19 به عامل اصلی نابرابری مواد غذایی تبدیل شده استوی تأکید کرد که کشورهای ثروتمند حدود 13 تریلیون دلار به عنوان محرک مالی برای احیای اقتصاد خود تزریق کرده اند ، در حالی که میلیون ها نفر در کشورهای در حال توسعه ممکن است به فقر شدید دچار شوند.

“کشورهای در حال توسعه فقط منابع تأمین چنین محرک اقتصادی گسترده ای را ندارند … آنها در تلاشند حتی کسری از 2-3 تریلیون دلار مورد نیاز خود را برای بهبودی از بیماری همه گیر پیدا کنند.” خان گفت.

خبر مرتبط  چین می تواند با توافق عمده نفتی نفوذ خود را در خاورمیانه گسترش دهد - RT Business News

وی همچنین خواست که بدهی بخش دولتی سایر کشورهای در حال توسعه را تحت یک چارچوب چندجانبه فراگیر موکول کند. خان تخصیص کلی حقوق نقاشی ویژه 500 میلیارد دلار همراه با ایجاد a “تسهیلات نقدینگی و پایداری” برای ارائه وام های کوتاه مدت با هزینه کمتر
همچنین در rt.com
پاسخ محرکه چند تریلیونی دلاری دولت ایالات متحده به Covid آسیب بزرگی به اقتصاد وارد کرد – پیتر شیفبه گفته نخست وزیر ، جامعه جهانی باید اقدامات فوری برای جلوگیری از خروج مالی غیرقانونی غیرقانونی از کشورهای در حال توسعه و همچنین بهشت ​​های مالیاتی دریایی انجام دهد. در عین حال ، دارایی های دزدیده شده توسط سیاستمداران و جنایتکاران فاسد باید فوراً به آن کشورها بازگردانده شود.

خبر مرتبط  اقتصاد اسپانیا ممکن است امسال در بین عدم اطمینان قفل کورو ویروس 12.4 درصد شیرجه بزند - RT Business News

“بدون امنیت اقتصادی ، اختلافات و اختلافات در سراسر جهان ادامه خواهد یافت و گسترش خواهد یافت. با توجه به اصول این منشور ، همه ما باید به طور جمعی برای یک نظم اقتصادی ، و سیاسی فراگیر ، پایدار و پایدار تلاش کنیم. “ خان گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید