پاکستان تجارت ترانزیت را از طریق بندر جدید متصل به کمربند و جاده چین آغاز می کند – RT Business News

تجارت ترانزیت به افغانستان از طریق بندر استراتژیک گوادر پاکستان از روز یکشنبه آغاز شد. بندر بخشی از پروژه جاه طلبانه 61 میلیارد دلاری کریدور اقتصادی پاکستان (CPEC) است.

نخستین محموله محموله های فله از امارات متحده عربی همراه با چند تن دیگر “برای روزهای آینده صف آرایی کرد ،” به گفته فرستاده ویژه پاکستان برای افغانستان محمد صادق. “ما نقطه عطف دیگری در جهت تعیین اعتبار خود به عنوان یک شهر ترانزیتی عبور کرده ایم.” او در توییتر گفت.

کشتی حامل کالاهای تجاری به افغانستان در این بندر لنگر انداخته شده است که کالاهایی پس از ترخیص کالا از گمرک به کشور منتقل می شود. افغانستان به مسیرهای زمینی پاکستان و همچنین بندرهای کراچی و بندر قاسم متکی است. حمل و نقل کالا از طریق بندر گوادر پیوند سرزمینی بسیار بخصوصی به ویژه در مناطق جنوبی افغانستان ایجاد می کند.

خبر مرتبط  دلار آمریكا در شرایطی كه استثنائی بودن آمریكا به نقط اوج خود رسیده است ، مورد تهدید قرار گرفته است - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
تجارت رونق تجارت جدید جاده ابریشم در چین 1.34 هزار میلیارد دلار استانتظار می رود که بندر مهم استراتژیک ، پاکستان را به یک مسیر مهم تجاری که چین را مستقیماً با دریای عرب وصل می کند ، تبدیل کند. امید است که کریدور اقتصادی دسترسی ارزانتری به آفریقا و خاورمیانه برای چین فراهم کند ، در حالی که پاکستان میلیارد دلار برای تأمین تسهیلات ترانزیتی برای دومین اقتصاد بزرگ جهان درآمد کسب می کند.

خبر مرتبط  گزارش Keizer RT به بررسی چگونگی ماندن "خودمختار" در حالی که از پول فیات دور می شود - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید