پاکستان به دنبال حمایت چین در کشاورزی شرکتی است – RT Business News

اسلام آباد از طریق گنجاندن کشاورزی در برنامه جاه طلبانه 61 میلیارد دلاری کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) به دنبال کمک پکن در امنیت غذایی ملی است.

به گزارش تریبون اکسپرس ، کابینه وزیران گفت که حمایت از کشاورزی شرکتی و همچنین کشاورزی مشترک دنبال می شود. در ماه مارس ، در جریان سفر رئیس جمهور آلو به چین ، اسلام آباد و پکن توافق نامه همکاری های دوجانبه را در زمینه های علمی و فناوری و همچنین کشاورزی امضا کردند.

این هفته ، وزیر امنیت غذایی و تحقیقات ملی به کابینه گفت که تیم وی در حال کار بر روی افزایش بهره وری گندم است که اعلام به موقع قیمت پشتیبانی و در دسترس بودن بذر با کیفیت بسیار مهم است. وی از نخست وزیر خواست كه استانها را مستقیماً نگه دارد كه مقدار مناسبی از گندم مرغوب را كه به عنوان بذر استفاده می شود نگهداری كنند.

خبر مرتبط  سوپرمارکت های انگلیس هشدار دادند که با افزایش ترس از عدم توافق Brexit ، مواد غذایی را پس انداز کنند - گزارش - RT Business News

نخست وزیر وزیر امنیت غذایی را برای تهیه برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت برای دستیابی به امنیت غذایی و افزایش بهره وری محصولات زراعی هدایت کرد. وی تأکید کرد که تحت هیچ شرایطی نمی توان کمبود گندم را در کشور مجاز دانست زیرا این ماده اصلی است. اطلاعات نشان داد که حدود 0.5 میلیون تن گندم وارداتی در ماه سپتامبر در کشور موجود خواهد بود.

خبر مرتبط  قیمت نفت با شروع توافق قطع تولید اوپک + افزایش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
پاکستان تجارت ترانزیتی را از طریق بندر جدید دریایی متصل به کمربند و جاده چین آغاز می کندچین بزرگترین شریک تجاری پاکستان است و انتظار می رود پروژه CPEC همکاری اقتصادی بین دو کشور را افزایش دهد. این هدف برای بهبود زیرساخت های پاکستان ، ایجاد نزدیک به 700،000 شغل جدید و 2.5٪ به نرخ رشد سالانه پاکستان اضافه می شود.

خبر مرتبط  آلمان از زمان بحران مالی جهانی در رکود اقتصادی قرار دارد - RT Business News

این پروژه به دلیل اینکه چین و بازارهای آسیای میانه و آسیای جنوبی را بهم پیوند خواهد داد ، برای پاکستان تغییر دهنده بازی خوانده شده است. این هدف بیش از 15 سال ایجاد یک کریدور اقتصادی بین بندر گوادر پاکستان به منطقه شین جیانگ در شمال غربی چین از طریق یک بزرگراه 2700 کیلومتری از کشگر به گوادر ، اتصال راه آهن برای قطارهای باری ، خطوط لوله انتقال نفت و گاز و یک اتصال فیبر نوری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید