پاکستان به دلیل همهگیری Covid-19 در 68 سال اول رکود اقتصادی را تجربه می کند – RT Business News

در حالی که پیش بینی می شد سال 2020 برای پاکستان سال موفقیتی باشد ، بحران جهانی ویروس کروناویسی اقتصاد کشور را به شدت تحت تأثیر قرار داده است و اولین انقباض آن از سال 1951 تا 1951 آغاز شده است.

همراه با کاهش ارزش ارز ، انقباض اقتصادی باعث شده است که اقتصاد از 280 میلیارد دلار در سال گذشته به حدود 265.6 میلیارد دلار برسد.

طبق گزارش کمیته ملی حسابداری (NAC) ، پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی نرخ رشد منفی 0.38 درصد در طول سال مالی 2019-20 منتهی به 30 ژوئن داشته باشد. NAC گفت تأثیر Covid-19 و به دنبال آن قفل شدن تنظیم شده است. پیش از این همه گیری ، صندوق بین المللی پول (IMF) و وزارت دارایی پیش بینی سیاست های تثبیت اتخاذ شده تحت برنامه صندوق بین المللی پول ، 2.4 درصد رشد داشتند.

خبر مرتبط  سهام ایالات متحده سقوط می کند که داو جونز در افتتاحیه بیش از 500 امتیاز کاهش می یابد - RT Business News

آمار نشان می دهد که در سال گذشته (18-18-2017) ، اقتصاد 5.53 درصد رشد داشته است که بیشتر مربوط به بخش خدمات است. امسال تقریباً در هر بخش از اقتصاد به جز کشاورزی شاهد رشد منفی بوده ایم.
همچنین در rt.com
عمران خان وعده سال موفقیت را برای اقتصاد پاکستان در سال 2020 قول داده استبخش کشاورزی 2.7 درصد رشد کرد ، اگرچه دولت هدف رشد 3.5 درصدی را برای سال مالی تعیین کرده بود. میزان تولید محصولات عمده 2.9 درصد و سایر محصولات زراعی 4.6 درصد افزایش یافته است. بخش دام با 2.6 درصد رشد و بخش جنگلها 2.3 درصد رشد داشته است. بخش ماهیگیری تنها 0.6 درصد در برابر هدف چهار درصد رشد کرد.

خبر مرتبط  چین آزمایش آزمایشی یوان دیجیتال را برای آماده سازی آن تا سال 2022 گسترش داده است - RT Business News

بخش صنعت با شیوع تاج ویروس بیشترین ضربه را به خود اختصاص داده است ، به طوری که میزان تولید انقباض در مقیاس بزرگ با 7.8 درصد و تولید در مقیاس کوچک 1.5 درصد رشد داشته است.

بیشتر بخوانید: کشورهای آسیای جنوبی در 40 سال به عنوان اقتصادهای فلج کننده ویروس کروناوس با بدترین رکود اقتصادی مواجه خواهند شد – بانک جهانی

خبر مرتبط  اقتصاد هند به شدت به دلیل فعالیت علل فلج کننده به شدت منعقد می شود - S&P - اخبار تجاری RT

بخش خدمات که 60.4 درصد از اندازه اقتصاد را تشکیل می دهد ، 0.6 درصد در برابر رشد هدف 4.6 درصد منعقد شده است. بخش عمده فروشی و تجارت خرده فروشی با رشد 3.4 درصدی در برابر رشد پیش بینی شده 3.9 درصد مواجه شد. بخش حمل و نقل ، ذخیره سازی و ارتباطات 7.1 درصد از انقباض را نشان داد. بخش مالی و بیمه به طور جزئی 0.8 درصد رشد کرده است ، در حالی که خدمات مسکن با چهار درصد رشد داشته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید