ویروس کرونا ویروس رکورد رشد اقتصادی استرالیا را به پایان می رساند – RT Business News

استرالیا آخرین کشوری است که به طور رسمی وارد رکود اقتصادی شده است – اولین کشور در حدود 30 سال گذشته – در حالی که بحران ویروس کرونا ویران هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده است.

آخرین آمار اداره آمار استرالیا که روز چهارشنبه منتشر شد ، نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی (GDP) 7 درصد نسبت به سه ماه ژوئن کاهش یافته است. بود “بزرگترین کاهش تولید ناخالص داخلی سه ماهه از زمان ثبت سوابق در سال 1959 ،” رئیس حساب های ملی آژانس ، مایکل سده گفت.

انقباض 7 درصدی به دنبال افت 0.3 درصدی سه ماهه قبل که در مارس پایان یافت ، رخ داد. این بدان معناست که اقتصاد کشور برای سه فصل متوالی با برآورده شدن پارامترهای رکود فنی رو به عقب رفته است.

خبر مرتبط  بازارهای اروپا به امید بهبود همه گیر Covid-19 صعود می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
استرالیا امسال برای دومین بار مالیات سیگار را افزایش می دهد و آن را به گران ترین مکان در جهان برای سیگار کشیدن تبدیل می کندبخش خصوصی که به دلیل تلاش برای مهار شیوع ویروس تعطیل شد و یا حداقل تحت محدودیت هایی قرار گرفت ، یکی از عوامل اصلی رکود اقتصادی بود. تقاضای خصوصی 7.9 درصد از تولید ناخالص داخلی را از بین برد ، که ناشی از افت 12.1 درصدی هزینه خانوار بود. هزینه های خدمات به دلیل محدودیت های ویروس کرونا 17.6 درصد کاهش یافت.

خبر مرتبط  با وجود همهگیری Covid-19 ، تجارت آلمان همچنان به سرمایه گذاری در روسیه ادامه می دهد - RT Business News

جاش فریدنبرگ ، خزانه دار گفت که نتایج مطابق با پیش بینی های خزانه داری است و افزود که دولت این کار را انجام داده است “همه چیز ممکن برای ضربه زدن به اقتصاد استرالیا” از شیوع ویروس کرونا.
همچنین در rt.com
«احساس امنیت کاذب»: مارک استرالیایی بیش از خط «لباس فعال ضد ویروس» با 28000 دلار جریمه روبرو می شود“اعداد ویرانگر امروز آنچه را که هر استرالیایی می داند تأیید کرد: Covid-19 ویرانگر اقتصاد و زندگی ما شده است مانند چیزی که قبلا تجربه نکرده ایم” فریدنبرگ گفت ، افزود: “راهی برای ركود وجود دارد.”

خبر مرتبط  سقوط سهام به دلیل عدم موفقیت یورو در محرک جدید کورو ویروس - RT Business News

با این حال ، جیم چالمرز ، خزانه دار Shadow معتقد است که عدم وجود یک برنامه شغلی مناسب ممکن است بهبودی را از بین ببرد “عمیق ترین رکود زندگی ما” چالمرز گفت ، بر اساس آخرین داده ها ، بیش از یک میلیون استرالیایی اکنون بیکار هستند و ممکن است تا کریسمس تعداد آنها 400000 نفر دیگر افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید