ویتنام برای تقویت اقتصاد بحران زده توافق نامه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا را تصویب کرد – RT Business News

مجمع ملی ویتنام توافق بزرگ تجاری با اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) را روشن کرده است که قرار است تقریباً تمام عوارض گمرکی را در کالاهایی که بین کشور جنوب شرقی آسیا و بلوک معامله می شود معامله کند.

توافقنامه دو جانبه ، که رسماً با عنوان توافقنامه آزاد اتحادیه اروپا و ویتنام شناخته می شود ، روز دوشنبه در مجلس ویتنام از حمایت گسترده ای برخوردار شد. اتحادیه اروپا و ویتنام سال گذشته این توافق را در هانوی امضا کردند و قبلاً در ماه فوریه توسط پارلمان اروپا تصویب شد. انتظار می رود این توافقنامه ماه آینده به طور رسمی اجرا شود.
همچنین در rt.com
قیمت برنج و گندم در میان ترس ها افزایش یافته است که بستن قفل Covid-19 ممکن است امنیت جهانی غذا را تهدید کندخبر مرتبط  اقتصاد آمریكا در میان خاموش كردن مشاغل در سال غوطه ور است و بدترین وضعیت هنوز در راه نیست - RT Business News

در طول جلسه ، نمایندگان همچنین سند دیگری را تصویب كردند كه برای جذب سرمایه گذاران خارجی بیشتر به ویتنام تنظیم شده است. وقتی توافق نامه حمایت از سرمایه گذاری اتحادیه اروپا و ویتنام مدتی در ماه ژوئیه یا آگوست سال جاری عملی شود ، شرکت های اتحادیه اروپا ضمن رقابت با قراردادهای عمومی در ویتنام ، رفتار مساوی با مشاغل محلی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

با توجه به شرایط پیمان تجارت ، به محض عملی شدن 49 درصد تعرفه های صادرات اتحادیه اروپا به ویتنام برداشته می شود ، در حالی که مابقی تا 10 سال آینده حذف می شود. به نوبه خود ، بروکسل 85 درصد تعرفه های خود را در مورد کالاهای ویتنامی از بین می برد و بقیه در طی 7 سال آینده بقیه را کاهش می دهد.

خبر مرتبط  بحران سیمکارت عمیق تر می شود زیرا شرکت ادعا می کند میلیارد ها مفقود وجود ندارد - RT Business News

تجارت بین اتحادیه اروپا و ویتنام در سال گذشته به 56.45 میلیارد دلار رسید. اجرای توافقنامه ممکن است تولید ناخالص داخلی ویتنام را بیش از دو درصد افزایش دهد ، در حالی که صادرات ممکن است براساس برآوردهای بانک جهانی 12 درصد افزایش یابد.

“این مزایا به ویژه برای جلوگیری از منافع اقتصادی مثبت ضروری است زیرا کشور به بیماری همه گیر Covid-19 پاسخ می دهد ،” بانک جهانی گفت.

ویتنام با وجود داشتن یک مرز طولانی با چین ، که اولین کشوری بود که در اثر شیوع این بیماری قرار گرفت ، تحت تأثیر تعداد زیادی از موارد کرونا ویروس قرار نگرفت. با این حال ، این بیماری همه گیر به شدت به اقتصاد ویتنامی ضربه خورده است ، و همچنین نشان داد که این کشور چقدر به تأمین منابع از همسایه خود وابسته است. در حالی که کارخانه ها آماده افتتاح هستند ، با کمبود موادی که معمولاً از چین تهیه می شوند مواجه هستند.

خبر مرتبط  دولت روسیه همچنان به حمایت از بخش هواپیمایی کشور و دیگر مناطق اصلی آسیب دیده توسط Covid-19 - پوتین - RT Business News می پردازد

“کووید 19 در مورد وابستگی به چین درس سختی به ویتنام داده است.” گزارش شده است که مشاور سابق نخست وزیران نخست وزیر ویتنام ، فام چی ، گفت. این اقتصاددان افزود: توافق نامه تجارت آزاد حاصل می شود “در زمان مناسب” زیرا ضروری است جهان زنجیره های عرضه خود را متنوع کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید