ونزوئلا امیدوار است که بریتانیا به دلیل خرید مواد غذایی و پزشکی در میان همه گیری Covid-19 ، توسط بریتانیا منجمد شود – RT Business News

به گزارش رویترز ، به نقل از بانک مرکزی این کشور ، ونزوئلا با سازمان ملل متحد برای استفاده از طلای خود – که توسط بانک انگلیس منجمد شده است – برای تأمین اعتبار مواد غذایی و خریدهای پزشکی ضروری ، به توافق رسید.

این خبر دو هفته پس از آن آغاز می شود که بانک مرکزی ونزوئلا اقدام به اقدام حقوقی علیه بانک انگلیس کرده و خواستار آزادی بیش از یک میلیارد دلار طلا است.

انگلستان از تحویل طلای ونزوئلا امتناع ورزید ، زیرا دولت انگلیس دولت رئیس جمهور نیکولاس مادورو را پس از آنچه که آن را خوانده ، به رسمیت نمی شناسد. “بسیار ناقص” انتخابات سال 2018

خبر مرتبط  تولید شیل ایالات متحده در ماه آوریل با رکورد کاهش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
ونزوئلا از بانک انگلیس به دلیل امتناع از بازگشت طلا این کشور در میان بحران کورو ویروس شکایت کرداستاندار بانک مرکزی ونزوئلا روز چهارشنبه گفت که طبق توافق نامه ، وجوه حاصل از فروش طلا مستقیماً به برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) منتقل می شود تا اطمینان حاصل شود که از این برای اهداف دیگر استفاده نمی شود. با این حال ، او فاش نکرد که چه میزان از بانک مرکزی انگلیس می خواهد بفروشد.

“این حرف من نیست ، من نمی گویم که می خواهم مواد غذایی ، دارو و تجهیزات پزشکی بخرم” ، فرماندار کالیکسو اورتگا به رویترز گفت. “این سازمان ملل متحد است که می گوید ، و آنها در هیچ چیز تاریک و خنثی و مستقل درگیر نخواهند شد.”
همچنین در rt.com
روسیه تولید طلا را افزایش داده و به ذخایر شمش عظیم کشور افزودخبر مرتبط  رشد صادرات چین از سطح قبل از همه گیری جلوتر است و تأثیر ویروس کرونا را جبران می کند - RT Business News

بانک مرکزی انگلیس دومین تأسیسات ذخیره طلا در جهان پس از فدرال رزرو نیویورک است. این بانک نزدیک به 250 میلیارد دلار سهام دارد که شامل دارایی بسیاری از کشورها از جمله ونزوئلا است. با این حال ، از سال 2018 ، بانک مرکزی انگلیس بارها درخواست های این کشور را برای واریز مجدد طلا به تأخیر انداخت. در آن زمان ، بانک مرکزی انگلیس در ماه ژانویه ، کاراکاس را از برداشت $ 1.2 میلیارد دلار مسدود کرد ، در آن زمان بلومبرگ گزارش داد و افزود که این تصمیم قبل از تماس مقامات آمریکایی برای قطع دسترسی به دارایی های خارج از کشور بوده است.

خبر مرتبط  مشاغل آلمانی ترس دارند محدودیت های Covid-19 ممکن است برای یک سال دیگر پیش برود - RT Business News

براساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، از روز پنجشنبه ، 1245 مورد کروավիրویروس و 11 قربانی ویروس در ونزوئلا وجود داشته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید