وزیر انرژی سعودی قماربازان قیمت نفت را تهدید می کند که “مثل جهنم بیرون می ریزند” و بی ثباتی بازار – RT Business News

وزیر انرژی عربستان سعودی ، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان ، قول داده است تا از طریق تأثیرگذاری خارجی بر بازار ، شرط ورسان بیش از حد در بازارهای نفت را با “جهنمی مانند جهنم” مجازات کند.

اظهارات بن سلمان در حالی است که وی روز پنجشنبه در یک نشست مجازی با همکاران وزیر انرژی خود ، کشورهای اوپک را که بیش از سهمیه تولید نفت در حالی که از عضویت در این سازمان لذت می برد ، علناً محکوم کرد.

خبر مرتبط  طبق گزارش ها ، مکزیک پیشنهاد می کند تولید نفت را 100000 بشکه در روز کاهش دهد ، به طور قابل توجهی کمتر از درخواست اوپک - RT Business News

“استفاده از تاکتیک ها برای تولید بیش از حد و پنهان کردن عدم انطباق [has] در گذشته بارها امتحان شده است ، و همیشه پایان می یابد[s] در شکست آنها به هیچ چیز دست نمی یابند و به اعتبار و اعتبار ما آسیب می رسانند. “ بن سلمان گفت ، ظاهراً به امارات متحده عربی اشاره داشت. براساس آژانس بین المللی انرژی ، امارات متحده عربی در ماه آگوست فقط 10 درصد از کاهش وعده داده شده خود را انجام داده است.

خبر مرتبط  بشکه نفت خام Brent بیش از 20٪ به زیر 20 دلار در هر بشکه - RT Business News

بن سلمان گفت که سعی خواهد کرد بازار را متلاطم کند و گفت قماربازان این کار را خواهند کرد “مثل جهنم بیرون کشیدن.”

وی افزود که عدم پیروی از اهداف جمعی اوپك را تضعیف می كند و تلاش می شود “زرنگ” بازار انرژی شکست خواهد خورد.

اعضای اوپک که از سهمیه خود فراتر رفته اند ، از جمله نیجریه و عراق ، متعهد شده اند که در ماه های آینده کاهش های بیشتری را انجام دهند.
همچنین در rt.com
اوپک + 101٪ کاهش تولید نفت در ماه آگوست را رعایت کردخبر مرتبط  استاد اقتصاد به بوم بوست گفت - ترامپ می تواند با آنچه ریگان با اتحاد جماهیر شوروی انجام داده است ، عمل کند - RT Business News

این سهمیه ها در ابتدا برای افزایش قیمت نفت خام اوپک در نظر گرفته شده بود و به نظر می رسد اظهارات بن سلمان به آنها کمک کرده تا جهش کنند ، در حالی که قیمت ها در روز پنجشنبه تا 2.6 درصد افزایش یافت – بالاترین سطح در تقریبا دو هفته گذشته.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!