وزیر امور خارجه لاوروف گفت مسدود شدن کانال سوئز ارتباط مسیر جایگزین روسیه-ایران-هند را اثبات می کند – RT Business News

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه گفت ، ترافیک کانال سوئز که تهدید می کند تجارت جهانی را بیشتر متلاشی می کند ، اهمیت مسیرهای جایگزین مانند مسیری که روسیه و هند را از طریق ایران متصل می کند ، نشان داده است.

این دیپلمات روسی در مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری ایرنا گفت: پیوند تجاری چند ملیتی ، که رسماً به آن کریدور حمل و نقل بین المللی شمال و جنوب (ITC) می گویند ، یکی از پروژه های مهم زیرساختی در منطقه است. وی افزود که این مسیر می تواند یک باشد “مبنای ایجاد یک فضای حمل و نقل ، لجستیک و اقتصادی واحد” بدون درز “ بین ایران و روسیه که بیشتر مسیر زمینی راهرو را میزبانی می کند.

خبر مرتبط  اوپک + برای کاهش کاهش رکورد از ماه آگوست - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه ممکن است جایگزینی موثر برای کانال سوئز ارائه دهد ، و این مسیر دریای شمال نیست – سرمایه دار“پرداختن به چنین وظیفه ای به ویژه در لحظه ای که حادثه اخیر با مسدود کردن کانال سوئز نیاز به مسیرهای قابل اعتماد حمل و نقل زمینی را برجسته کرده است بسیار مهم است. لاوروف گفت.

در ماه مارس ، آبراه باریک اما حیاتی در امتداد مصر ، که حدود 15٪ از ترافیک حمل و نقل جهانی را تشکیل می دهد ، پس از گیر افتادن یک کشتی کانتینر دار عظیم در آنجا به مدت شش روز مسدود ماند. انسداد شریان حمل و نقل منجر به خسارات حمل کنندگان شده و برخی را مجبور به تغییر مسیر کشتی های خود کرد. همچنین فشار بیشتری بر زنجیره های تأمین که قبلاً توسط بیماری همه گیر ویروس کرونا فلج شده بود ، وارد آورد.

خبر مرتبط  روسیه محموله های LNG قطب شمال را به چین افزایش می دهد تا تقاضای انرژی رو به رشد را تأمین کند - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه مسیر دریای قطب شمال را به عنوان جایگزینی مناسب برای مسدود کردن کانال سوئز تبلیغ می کندروسیه و ایران هر دو در پروژه های زیربنایی سرمایه گذاری کرده اند که برای اجرای ITC شمال و جنوب لازم است. به گفته لاوروف ، روسیه طرح ها و برنامه های مربوطه را از جمله برای منطقه دریای خزر آغاز کرد. در همین حال ، تهران در حال ایجاد رویکردهایی به منطقه آزاد تجاری انزلی است که دارای ارتباطات دریایی با بنادر حوزه دریای خزر است.

خبر مرتبط  Huawei چین قصد دارد تا سال 2030 شبکه های فوق سریع 6G را راه اندازی کند - رسانه - RT Business News

“این به طور قابل توجهی رقابت ITC شمال و جنوب و جذابیت آن را برای حمل و نقل افزایش می دهد” وزیر خارجه خاطرنشان کرد.

مسیر تجاری 7200 کیلومتری قرار است روسیه ، هند ، ایران و آذربایجان را به هم متصل کند. انتظار می رود تجارت از طریق ITC شمال و جنوب به نفع شرکت ها باشد و به آنها امکان کاهش زمان حمل و نقل و کاهش هزینه های حمل و نقل را می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید