وزارت دارایی می گوید: اقتصاد هند آماده است تا پایان سال به سطح قبل از همه گیری برسد

طبق گفته وزارت دارایی این کشور ، هند ممکن است از اولین قله موارد Covid-19 گذشته باشد ، همانطور که در ماه سپتامبر مشاهده شد. در گزارشی آمده است که اقتصاد می تواند تا پایان سال 2020 به سطح قبل از همه گیری برسد.

این گزارش در ماه اکتبر از بین چندین شاخص نشان می دهد که “بهبود مستمر شاخص های آینده نگر RBI (بانک ذخیره هند) مصرف و احساسات تجاری برای سال آینده امید به یک بازگشت اقتصادی قوی را افزایش می دهد. ”

همچنین به پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد 8.8 درصدی تولید ناخالص داخلی واقعی در سال مالی آینده اشاره کرد ، که “بالاترین سطح جهانی” و بیانگر اطمینان از احیای رشد شدید در اقتصاد هند است.

خبر مرتبط  پیشنهاد تایوان برای تضمین معامله تجارت گریزان با ایالات متحده است که احتمالاً باعث خشم چین است - RT Business News

در حالی که تورم اصلی خرده فروشی در سپتامبر 7.3 درصد بود ، وزارت دارایی گفت ، “با توجه به چشم انداز تورم ، فشار بر قیمت سبزیجات کلیدی مانند گوجه فرنگی ، پیاز و سیب زمینی نیز باید در Q3 با ورود خریف (محصول) کاهش یابد.”

این موسمی افزود ، موانع مطلوب ، همراه با کاهش محدودیت های قفل ، خطرات فشار فشار ناشی از اختلالات عرضه و کمبود نیروی کار را کاهش می دهد.

خبر مرتبط  قیمت طلا در ضعیف ترین دلار آمریکا و عدم قطعیت کاوید نزدیک به 2،000 دلار افزایش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
با بازگشت مجدد تقاضا ، رشد کارخانه هند در بیش از یک دهه گذشتهعلی رغم انقباض 5.4 درصدی صادرات کالا در ماه اکتبر به 24.8 میلیارد دلار ، وزارت گفت که از وجود مازاد حساب جاری پایدار در سه ماهه بعدی اطمینان دارد. این گزارش مازاد تراز تجاری را که در ماه های آوریل تا سپتامبر مشاهده شده و حواله های تاب آور برای حمایت از پیش بینی را ذکر کرد.

“مازاد احتمالی حساب جاری در سال جاری ، بدین ترتیب ، م toثر بر افزایش هزینه ها در اقتصاد است” آن گفت.

به گفته این وزارتخانه ، دولت با توجه به مشارکت هشت درصدی در ارزش افزوده ناخالص کلی در پنج سال گذشته ، بخش ساخت و ساز را به عنوان یک مهمترین احتمالی در احیای اقتصاد شناسایی کرده است که با محاسبه بخشهای متحد خود به 15.5 درصد رسیده است.

خبر مرتبط  بانک فدرال با ایجاد تریلیون دلار در تسکین کورو ویروس ایجاد حباب در بازار سهام - RT Business News

“این بخش روی تقریباً 250 صنعت متحد با پیوندهای عقب و جلو تأثیر چند برابر دارد – و هم به عنوان یک فشار” فشار “و” کشش “حیاتی در داستان رشد هند عمل می کند ،” گزارش گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید