ورشکستگی شیل ایالات متحده علی رغم محافظت از بیماری همه گیر سرعت می گیرد – RT Business News

صنعت نفت آمریكا با وجود اقدامات متعدد امداد رسانی فدرال برای كمك به تسكین درد ، زمان بسیار سختی را برای مقابله با بیماری همه گیر Covid-19 داشته است.

صنعت نفت ایالات متحده در تلاش است تا از بدترین شوک تقاضا در تاریخ بازارهای نفت خلاص شود. برخی از شرکت ها ادغام طولانی مدت در این بخش را آغاز کردند ، در حالی که بسیاری دیگر درخواست ورشکستگی کردند زیرا قیمت های پایین و ناپایدار نفت در سال جاری تحت تأثیر ترازنامه های ضعیف شده است. پچ شیل ایالات متحده در برخی از موارد ، مانند همه مشاغل در ایالات متحده ، به نوعی تخفیف دولت دسترسی داشت. صنعت نفت و گاز برای نگه داشتن کارمندان در طول بیماری همه گیر ، تخفیف های مالیاتی ، تخفیف حق امتیاز و وام قابل بخشش را تحت برنامه حمایت از Paycheck دریافت کرد.

با این حال ، ورشکستگی در تکه های شیل در سه ماهه دوم پس از سقوط قیمت نفت در اوایل ماه مارس به دلیل سقوط تقاضا و جنگ قیمت سعودی و روسیه ، سرعت گرفت. مته های آمریکایی بلافاصله میزان سرمایه خود را کاهش داده و در پاسخ به سقوط قیمت ها بیش از 2 میلیون بشکه در روز تولید نفت بین آوریل و ژوئن را کاهش دادند.

طی شش ماه گذشته هزاران شغل در این صنعت از دست رفته است و بخش عمده ای از مشاغل از دست رفته ممکن است هرگز برنگردند.

خبر مرتبط  چین تنها اقتصادی بزرگ خواهد بود که امسال شاهد رشد است زیرا جهان برای بهبود طولانی مدت از بحران Covid-19 آماده است - صندوق بین المللی پول - RT Business News
همچنین در rt.com
آرامکو سعودی اکنون عواقب جنگ شکست خورده قیمت نفت را متحمل شده استتکه های شیل ایالات متحده در سال جاری با مشکل روبرو شده است و در تلاش است تا با دولت جدید جو بایدن که قول داده است حفاری جدید نفت و گاز در اراضی و آبهای فدرال را ممنوع کند ، سختی های بیشتری را ببخشد.

ماه گذشته دفتر پاسخگویی دولت غیرحزبی (GAO) گفت: تخفیف فدرال در هنگام شیوع همه گیر ، به ویژه کاهش نرخ حق امتیاز در زمین های فدرال و خارج از کشور ، به دلیل فقدان تصمیم گیری یکنواخت بسیار کارآمد نبوده است.

البته مدافعان محیط زیست انگشت خود را به این واقعیت نشان می دهند که دولت فدرال جرات کرده است برای صنعت سوخت های فسیلی تسکین دهد.

طبق تجزیه و تحلیل جدید BailoutWatch ، شهروند عامه و دوستان زمین ، صنعت سوخت فسیلی بین 10.4 میلیارد دلار و 15.2 میلیارد دلار آمریکا به عنوان کمک اقتصادی مستقیم دریافت کرد که بیش از 26000 شرکت ذغال سنگ ، نفت و گاز به طور مستقیم از مزایای آن بهره مند شدند. علاوه بر این ، منافع غیرمستقیم در قالب وجوه اوراق قرضه خریداری شده توسط بانک فدرال و میلیاردها اوراق قرضه تازه منتشر شده شرکت “کمک دولت به این صنعت از 110 میلیارد دلار گذشته است” می گویند فعالان در گزارش خود Bailed Out & Propped Up ، که با انتقاد از حمایت دولت از “شرکت های انرژی کثیف از دست دادن پول” و شرم آور شرکت هایی که از برنامه های دولت فدرال استفاده کرده اند. در ادامه این گزارش توصیه شده است “کنگره باید صریحاً کمک های بیشتر به صنعت سوخت های فسیلی را از بسته های امدادی ویروس کرونا در آینده حذف کند.”

خبر مرتبط  بیکاری روسیه ممکن است بیش از TRIPLE باشد به دلیل تعطیل شدن تجارت در میان قرنطینه کورو ویروس - RT Business News

در این گزارش از بانک فدرال نیز در امان نماند: “با تأکید بر اینکه شرکت های سوخت فسیلی مستحق حمایت و پشتیبانی هستند ، فدرال رزرو آمریکا تهدید جدی تغییرات آب و هوایی را تشدید کرده و باعث طولانی شدن توانایی شرکت های نفت و گاز برای وام گرفتن پول با نرخ پایین تر از آنچه سرمایه گذاران مایل به ارائه قبل از همه گیری بودند ،” نویسندگان می گویند
همچنین در rt.com
شیل آمریکا برای یک سال دیگر در حالت بقا باقی می ماندبرخی تحلیل های دیگر نیز این را نشان داده اند “شرکتهای انرژی کثیف” فقط به پول دولت کمک نکرد تا حقوق بالای مدیران را تقویت کند و سود سهامداران را حفظ کند.

براساس تجزیه و تحلیل Houston Chronicle از ژوئیه ، برنامه محافظت Paycheck ، با بیش از یک میلیارد دلار وام قابل بخشش به شرکت ها ، به نجات بیش از نیمی از مشاغل میدان نفتی در تگزاس کمک کرد. طبق تجزیه و تحلیل ارقام اداره تجارت کوچک ، شرکت های تگزاس قادر به حفظ 93،117 شغل یا بیش از نیمی از 182،500 نفر شاغل در بخش در تگزاس بودند.

خبر مرتبط  بحران Coronavirus ، خانواده های فقیر انگلیس را بیشتر به بدهی سوق می دهد ... در حالی که ثروتمندتر می شوند - RT Business News

هزاران شغل از ماه مارس در بخش خدمات بالادستی و میادین نفتی ایالات متحده از بین رفته است زیرا صنعت نفت پس از همه گیر شدن روند لاغری پیدا کرده است.

پس از موج ورشکستگی در سه ماهه سوم ، شرکتهای حقوقی Haynes and Boone در آخرین شمارش خود که تا 31 اکتبر هفته گذشته انجام شد ، تولیدکنندگان نفت و شرکتهای خدمات میادین نفتی آمریکای شمالی به پرونده های خود برای حمایت از طلبکاران ادامه دادند.

بیشتر بخوانید: چرا تقاضای انرژی در ایالات متحده در حال سقوط است

در میان شرکت های سالم با دارایی های با کیفیت ، ادغام گرمترین موضوع در هفته های اخیر بوده است.

شرکت داده و تجزیه و تحلیل GlobalData در گزارش جدید روز سه شنبه گفت ، اشتیاق جدیدی برای معاملات M&A در پچ شیل ایالات متحده وجود دارد.

“در تمام معاملات اخیر و احتمالاً در ادغام های آینده ، سطح زیرکشت قابل توجهی در مناطق غیرمتعارف درگیر ، به ویژه در حوضه پرمین وجود دارد” اندرو فولس ، تحلیلگر نفت و گاز در GlobalData گفت.

“این حوضه همچنان جذاب ترین سطح زیرکشت 48 در ایالات متحده است و دوره های بازپرداخت بسیار رقابتی را ارائه می دهد که ماه ها اندازه گیری می شود ، بر خلاف پروژه های دریایی که دوره بازپرداخت معمولاً به سال اندازه گیری می شود.”

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com