وال استریت پس از قرار گرفتن در لیست سیاه ترامپ ، سه تیتان مخابراتی چینی را لغو خواهد کرد – RT Business News

بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) ، بزرگترین بورس اوراق بهادار در جهان ، تشکیل پرونده از بین بردن سه شرکت مخابراتی چینی را که به دلیل ادعای روابط نظامی آنها توسط دولت ترامپ هدف قرار گرفته است ، آغاز کرد.

این صرافی در بیانیه ای اعلام کرد که پس از نزدیک به دو دهه حضور در بازار ایالات متحده ، اوراق بهادار China Mobile ، China Telecom و China Unicom Hong Kong از تاریخ 7 ژانویه تا 11 ژانویه از تجارت متوقف می شوند. در حالی که مراحل دادرسی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال انجام است ، صادرکنندگان همچنان می توانند از این تصمیم درخواست تجدید نظر کنند ،
همچنین در rt.com
شرکت های چینی در سال جاری تقریباً 12 میلیارد دلار از طریق IPO در مبادلات ایالات متحده جمع آوری کردندخبر مرتبط  بروکسل حکمرانی می کند ، دویچلند دست می زند! اتحادیه اروپا ادعا می کند آلمان حرفی در مورد سیاست چاپ پول ندارد - RT Business News

این سه نفر بر تجارت موبایل چین تسلط دارند و در صف مقدم شبکه های 5G در این کشور پیشتاز هستند. به گفته بلومبرگ ، آنها حضور چشمگیری در بازار سهام ایالات متحده ندارند. همه آنها در بورس هنگ کنگ ذکر شده اند که با وال استریت برای IPO رقابت می کند.

ادامه مطلب

NYSE به یک فرمان اجرایی صادر شده توسط دولت ترامپ اشاره کرد که سرمایه گذاران آمریکایی را از سرمایه گذاری در شرکت هایی که ادعا می کند وابسته به ارتش چین هستند منع کرده است. به همین دلیل ، برخی از اوراق بهادار سایر شرکت های چینی که عمدتاً در ساخت و ساز هستند از شاخص های Nasdaq و آنهایی که MSCI ، S&P Dow Jones Global Indeks و انگلیس FTSE Russell وارد کرده اند ، کاسته شدند.

خبر مرتبط  ارز ایران در میان تنش های شدید با ایالات متحده به پایین ترین سطح پایین سقوط می کند - RT Business News

این حرکت ، حتی توسط چنین بورس بزرگ سهام ، پیش بینی نمی شود که به یک ضربه قابل توجه برای این سه شرکت تبدیل شود ، زیرا پکن قبلا گفته بود که حذف لیست ها مانع از ورود سرمایه گذاری خارجی به شرکت های خود نخواهد شد.

تنش بین ایالات متحده و چین با وجود مرکب کردن در فاز اول معامله تجاری آنها یک سال پیش ، در سال 2020 ادامه یافت. این دستور که توسط ارائه دهندگان شاخص و NYSE ذکر شد ، توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در ماه نوامبر امضا شد. این سند سرمایه گذاران آمریکایی را از تأمین بودجه بیش از 30 شرکت چینی که تصور می کند منع کرده است “شرکتهای نظامی کمونیست چین”.

پکن قبلاً از واشنگتن خواسته بود جلوی سرکوب خودسرانه سرمایه گذاری در مشاغل چینی را بگیرد. همچنین گفته دولت آمریکا چنین بوده است “بدجنسی تهمت” ادغام نظامی و غیرنظامی چین ، و قول داد که از منافع شرکت های خود محافظت کند.

خبر مرتبط  استراتژیست اصلی به Boom Bust گفت - ایالات متحده "کاملاً مجهز" برای پیشرفت هرچه سریعتر همه گیر شدن ویروس ویروس ، پیشرو است - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید