وال استریت با تهدید ایالات متحده چین با تعرفه روبرو شد – RT Business News

سهام آمریكا پس از تهدید رئیس جمهور دونالد ترامپ تهدید به رها كردن موانع جدید تعرفه های تلافی جویانه در قبال بحران koronavirus با دومین روز مستقیم ضرر مواجه است.

میانگین صنعتی داو جونز بیش از 400 امتیاز سقوط کرد در حالیکه S&P 500 و Nasdaq Composite حدود دو درصد از دست دادند. این سه شاخص در روز پنج شنبه ضررهایی را افزایش داده اند که به داده های بیکار و تاریک رسیده اند.

بیشتر بازارهای اروپا و آسیا برای تعطیلات روز جمعه تعطیل بود. بورس لندن یکی از معدود کارگران بود که شاخص FTSE 100 تقریباً دو درصد سقوط کرد. در آسیا ، Nikkei ژاپن نزدیک به سه درصد تعطیل شد.

خبر مرتبط  سقوط روغن Covid-19 دوران نقاهت متفاوت است ، اما بازیابی V شکل بعید است - RT Business News
همچنین در rt.com
سهام و غار یوان چینی در معرض تهدید تعرفه چین ترامپ استاحساسات منفی غالب شد ، پس از اینکه ترامپ گفت که می تواند تعرفه های جدیدی را علیه چین برانگیزد. رئیس جمهور آمریكا همچنین اظهار داشت كه معامله تجاری كه باعث توقیف در ردیف تعرفه های طولانی مدت بین دو اقتصاد بزرگ جهان شد ، برای شیوع تاج ویروس از اهمیت ثانوی برخوردار است. روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ، ترامپ این تئوری را مطرح كرد كه Covid-19 از آزمایشگاه در ووهان سرچشمه می گیرد ، با وجود پكن ، به همراه برخی دیگر از كشورها ، تأكید كرد كه هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

خبر مرتبط  سرمایه گذاران علی رغم تهدید به تحریم ، همچنان پول خود را در اوراق قرضه دولتی روسیه قرار می دهند - RT Business News

کاهش روز اول معاملات این ماه نیز به دنبال برخی از سیگنال های هشدار دهنده از دو غول بزرگ ، آمازون و اپل بود که باعث شد روند رو به رشد بازار آمریکا افزایش یابد. سازنده آیفون ، با وجود افزایش متوسطی ، در مقایسه با 58 میلیارد دلار تولید شده در یک سال پیش ، پیش بینی های اولیه درآمد خود را از دست داد. علی رغم اینکه آمازون از رشد شگرف در میان شیوع تاج ویروس برخوردار است ، مدیر عامل شرکت جف بزوس به سرمایه گذاران هشدار داد که این شرکت ممکن است بیشتر از هزینه های ناشی از بحران متحمل شود.

خبر مرتبط  تسلا پس از شکست همه وقت سهام - به ارزش دهمین شرکت بزرگ آمریکایی تبدیل شد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید