واشنگتن ممکن است به Huawei چین اجازه دهد لوازم تراشه حیاتی برای تجارت غیر 5G خود را دریافت کند – گزارش – RT Business News

ایالات متحده می تواند با اجازه دادن به تأمین کنندگان تراشه بیشتر ، اجزای سازنده را به شرکت فناوری چینی تحویل دهد مجازات های سختگیرانه خود علیه Huawei را کاهش می دهد – البته به شرطی که برای توسعه فناوری 5G استفاده نشود.

فایننشال تایمز با استناد به افرادی که توسط واشنگتن معرفی شده اند ، توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده در جریان گفتگو با تولیدکنندگان نیمه رسانا نشان داده شد. به گفته یک مدیر نیمه هادی درگیر در گفتگوها ، آژانس “در مکالمات اخیر به شرکت ها گفته است که اگرچه مجوزهای تهیه Huawei با هدف انکار انجام می شود ، اما اگر بتوانید اثبات کنید که فناوری شما از 5G پشتیبانی نمی کند ، این برطرف می شود.”
همچنین در rt.com
با جویدن تحریم های Covid-19 و ایالات متحده ، رشد درآمد هواوی به شدت کاهش می یابدخبر مرتبط  سرمایه گذاران جهانی علی رغم عدم اطمینان و تنش ویروس کرونا در ایالات متحده ، پول نقد خود را به چین می ریزند - RT Business News

پس از آنكه دولت ترامپ محدودیت ها را علیه سازنده برجسته چینی تلفن های هوشمند و تجهیزات مخابراتی ، كه به نظر آمریكا تهدید امنیتی است ، سخت گرفت ، تولیدكنندگان موظف شدند مجوز فروش محصولات ساخته شده در خارج از كشور را با فناوری یا نرم افزار آمریكا به Huawei دریافت كنند. این اقدام تجارت تلفن های هوشمند هواوی را که بیشتر به تجهیزات تراشه متکی است ، تهدید می کند.

شرکت ها که مایل نبودند مشتری بزرگ خود را از دست بدهند ، برای دریافت این مجوزها عجله کردند. گفته می شود سامسونگ کره جنوبی مجوز فروش این محصول را از دولت آمریکا به دست آورد “برخی از محصولات آن” – یعنی دیودهای ساطع کننده نور آلی ، یا نمایشگرهای OLED – اوایل این هفته به Huawei. ماه گذشته نیز گفته شد که اینتل و AMD مجوز ادامه فروش برخی لوازم به شرکت فناوری چینی را دریافت کرده اند.

خبر مرتبط  بانک انگلیس هشدار می دهد که انگلیس از سال 1706 با بدترین رکود اقتصادی روبرو است - RT Business News
همچنین در rt.com
سونی و تراشه ساز Kioxia ژاپن می خواهند عرضه هواوی تحریم شده را از سر بگیرند – گزارشFT گزارش داد ، در حالی که بسیاری از برنامه های مشابه هنوز در انتظار تأیید هستند ، مدیران دو شرکت نیمه هادی آسیایی گفتند که آنها نسبت به دریافت مجوز خوش بین هستند. “به ما نشان داده شده است که تراشه های دستگاه های تلفن همراه مشکلی ندارند” یکی از آنها گفته است که توسط رسانه ذکر شده است.

خبر مرتبط  اپل از طرف شرکت هوش مصنوعی چینی به دلیل نقض حق نسخه برداری شکایت کرد - RT Business News

برخی از تحلیلگران می گویند که کاهش تحریم ها می تواند بهبود کار را برای مشاغل تلفن های هوشمند شرکت فناوری چینی تسهیل کند ، در حالی که بازوی 5G آن با رشد سریع همچنان در معرض تهدید است.

“ما اعتقاد داریم که این یک نشانه قوی است که ایالات متحده قصد دارد به Huawei اجازه دهد در تجارت گوشی باقی بماند ، زیرا ، همانطور که استدلال کردیم ، تهدیدی برای امنیت ملی آشکار برای ایالات متحده نیست.” گفت: ادیسون لی ، تحلیلگر جفریز.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید