واشنگتن عقب نشینی می کند و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا با هواوی بر اساس استانداردهای 5G همکاری کنند – RT Business News

وزارت بازرگانی ایالات متحده تغییری در ممنوعیت گسترده هواوی صادر کرده و اعلام کرده است که به شرکت های آمریکایی این امکان را می دهد تا با تعیین شرکت های فنی چینی در تعیین استانداردهای مربوط به شبکه های 5G نسل بعدی همکاری کنند.

واشنگتن انتخاب کمی داشت ، زیرا غول مخابراتی چین با داشتن بیش از 3000 درخواست ثبت اختراع ، رهبر جهانی فناوری 5G است. ممنوعیت یا ممنوعیت شرکت های آمریکایی مجبورند برای استفاده از این اختراعات ثبت شده ، هواوی را بپردازند. با این حال ، بدون همکاری در 5G ، شرکت های فنی آمریکایی ریسک از کنار گذاشتن آن دارند.

خبر مرتبط  سرمایه گذاران روسی ارزهای رمزپایه را به طلا ترجیح می دهند - شورای جهانی طلا - اخبار تجاری RT

این اصلاحیه برای اطمینان از قرار گرفتن هوآوی در لیست موجودیت است “شرکت های آمریکایی مانع مشارکت در فعالیتهای مهم تدوین استانداردها علیرغم مشارکت گسترده هوآوی در سازمانهای توسعه استاندارد نمی شود.” گفت بخش.
همچنین در rt.com
هواوی از سامسونگ به عنوان برترین سازنده تلفن های هوشمند جهانی پیشی گرفت – گزارشطبق گفته وزیر امور بازرگانی ویلبور راس ، این اقدام “اهمیت استفاده از نبوغ آمریکایی در پیشبرد و محافظت از امنیت اقتصادی و ملی ما را می شناسد.”

“ایالات متحده رهبری را در نوآوری جهانی واگذار نمی کند ،” وی گفت: “این وزارتخانه متعهد است با تشویق صنعت ایالات متحده به طور کامل درگیر و دفاع از فناوری های ایالات متحده برای تبدیل شدن به استانداردهای بین المللی ، از امنیت ملی و منافع سیاست خارجی ایالات متحده حمایت کند.”

بیشتر بخوانید: تسلط پرتفوی حق ثبت اختراع هواوی کارت برنده آن در مسابقه 5G با ایالات متحده است

خبر مرتبط  تقاضای جهانی نفت 8 درصد در سال 2020 کاهش خواهد یافت - صندوق بین المللی پول - اخبار بازرگانی RT

هوآوی در ماه مه سال 2019 در فهرست سازمان های ایالات متحده قرار گرفت ، پس از آنكه واشنگتن نگرانی های مربوط به امنیت ملی را برشمرد ، پس از آنكه این مهم چینی را به جاسوسی از مشتریان متهم كرد. هواوی این ادعاها را تکذیب کرده است. دولت ترامپ پس از آن تجارت های آمریکایی را بدون اجازه ویژه تجارت با هواوی و شرکت های وابسته به آن منع کرد.

خبر مرتبط  قیمت نفت با افزایش نگرانی های بیش از حد عرضه - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید