واردات نفت خام چین دوباره به رکورد بالا رسیده است – RT Business News

واردات نفت خام چین با رشد 13 درصدی از ماه آوریل به رقم 11.11 میلیون بشکه در روز در ماه مه ، به دلیل گسترش مطلوب معاملات آتی نفت یوان با معامله شانگهای و همچنین توان عملیاتی پالایشگاه.

در هفته های اخیر روند صعودی در نرخ فرآوری نفت خام پالایشگاه چین بهبود یافته است تا واردات بالاتر را تضمین کند ، اما حداقل برخی از افزایش مصرف نفت خام را می توان به معاملات آتی نفت خام شانگهای INE با حق بیمه نسبت به سایر نمرات قابل تحویل نسبت داد ، شرکت تحلیلی نفت. OilX گفت.

از ماه آوریل ، صندوق های تامینی چینی شرط های زیادی را برای بهبود قیمت نفت در معاملات آتی نفت خام شانگهای شرط بندی کرده اند ، که منجر به شرکت های بزرگ نفتی دولت چین از جمله پتروچینا و سینوپک شده است و نفت را به قرارداد آتی نفت خام تحویل می دهند.

خبر مرتبط  روسیه ترافیک حمل و نقل ریلی را از طریق پل کریمه آغاز می کند (عکس ، VIDEO) - RT Business News

بیشتر بخوانید: “نشانگر استقبال برای اقتصاد جهانی”: چین می تواند بازیابی تقاضای نفت را به سطوح قبل از همه گیر منجر کند

جدای از معاملات آتی نفت خام شانگهای و بازپس گیری نرخ فرآوری نفت خام ، یکی دیگر از عوامل واردات نزدیک به رکورد نفت خام چین این واقعیت است که پالایشگاه های مستقل – به اصطلاح قوری ها – همچنان به طور فعال نفت را تهیه می کردند ، به احتمال زیاد به دلیل قیمت پایین ، تحلیلگران OilX خوان کارلوس رودریگز و والانتیس مارکویانناکیس خاطرنشان کردند.

خبر مرتبط  پروژه انرژی روسیه را به دلیل وضعیت ناوالنی سیاسی نکنید - مرکل - RT Business News

واردات نفت خام چین در ماه مه با 1.28 میلیون بشکه در روز نسبت به ماه آوریل و 1.27 میلیون بشکه در روز نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.
همچنین در rt.com
روسیه از عربستان سعودی به عنوان برترین تأمین کننده نفت خام چین پیشی می گیردواردات چین از عربستان سعودی پس از کاهش در دو ماه گذشته ، 800،000 بشکه در روز افزایش یافت ، در حالی که واردات از عراق بیش از 400000 بشکه در روز افزایش یافته است درجه خام بصره داده های OilX نشان داد كه یكی از هفت درجه مجاز در قرارداد آتی نفت خام شانگهای است.

خبر مرتبط  اقتصاددان به گزارش Keizer به RT - اخبار تجاری RT می گوید ، بانک ها شکست می خورند ، از FIAT خارج شوید

به گفته تحلیلگران ، واردات چین در حال بازگشت است و تقاضای نفت آن نیز به طور مداوم در حال بهبود است. در هفته های اخیر ، چین تقاضای جهانی نفت را رهبری کرده است بهبود ، در حالی که علائم آزمایشی بهبود در سایر اقتصادهای بزرگ ، از جمله ایالات متحده و هند ، ظهور می کند ، زیرا کاهش فشارها کاهش می یابد.

در چین ، تقاضای نفت 90 درصد از مقادیر پیش از COVID-19 در ماه آوریل و 92 درصد از تقاضای «عادی» در ماه مه پیش بینی شده بود. IHS Markit.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com