واردات بنزین روسیه پس از لغو مهلت قانونی افزایش یافته است – RT Business News

واردات بنزین روسیه پس از پایان چهار ماه ممنوعیت واردات فرآورده های نفتی تصفیه شده در ماه اکتبر ، در نوامبر نسبت به اکتبر هشت برابر افزایش یافت.

سال گذشته ، پس از سقوط قیمت نفت و سقوط تقاضا در همه گیر ، دولت روسیه ممنوع بین ماه های ژوئن و اکتبر واردات محصولات نفتی تصفیه شده ، از جمله بنزین ، گازوئیل و سوخت جت ، برای محافظت از صنعت تصفیه آن در برابر واردات ارزان. در آن زمان دولت در این مصوبه گفت ، ممنوعیت واردات بنزین ، گازوئیل ، سوخت جت و گازوئیل برای اطمینان از امنیت انرژی فدراسیون روسیه و ایجاد ثبات در بازار سوخت داخلی وضع شده است.

خبر مرتبط  شرکت فناوری پس از مشاوره ماسک بیش از 1100٪ افزایش می یابد زیرا سرمایه گذاران گیج شده سهام اشتباهی را انباشته می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه علیرغم بحران کووید ذخایر جهانی غلات را بالا نگه می داردروسیه از اوایل آوریل پس از سقوط قیمت نفت و منجر به محصولات نفتی تصفیه شده ارزان تر در خارج از روسیه ، این اقدام را در نظر داشت. در روسیه اما قیمت سوخت به دلیل ماهیت مقررات آن تغییر چندانی نکرد.

الكساندر نوواك ، وزیر انرژی وقت و معاون نخست وزیر در اواخر آوریل گفت كه تقاضا برای محصولات نفتی در پمپ بنزین های روسیه 40-50 درصد به دلیل قفل شدن در بهار سقوط كرد.

خبر مرتبط  ثروتمندترین مرد آسیا می گوید ، رقمی سازی درآمد در هند را دو برابر می کند - RT Business News

تولید بنزین در پالایشگاه های نفت روسیه افتاده در حالی که این کشور تولید نفت خام را به عنوان بخشی از توافق نامه OPEC + کاهش داد و به دلیل کاهش قفل تقاضا برای سوخت ، به پایین ترین سطح در 15 سال گذشته در ماه مه رسید.

بیشتر بخوانید در Oilprice.com: شیل ایالات متحده در حال نفوذ در بازارهای نفت است

در ماه ژوئن ، انجمن خرده فروشان سوخت مستقل روسیه – که شامل شرکت های نفتی عمودی یکپارچه در روسیه نیست – گفت که بازار نباید انتظار داشته باشد که در شش ماه آینده تقاضا به سطح ویروس های پیش از کرونا افزایش یابد.

خبر مرتبط  جوک تسلا رمزنگاری شده در ردیاب ارز رمزنگاری شده پس از شرط بندی بزرگ خودروساز بر روی بیت کوین - RT Business News

پس از پایان ممنوعیت واردات سوخت در اول اکتبر ، بر اساس داده های سرویس گمرک فدرال ، واردات بنزین روسیه از ماه اکتبر نسبت به ماه اکتبر هشت برابر جهش کرد و از نظر ارزش هفت برابر شد و واردات ماه نوامبر به ارزش 4.9 میلیارد دلار بود. به نقل از خبرگزاری TASS.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com