هیچ جایگزینی برای WTO وجود ندارد ، اما به اصلاح نیاز دارد – پوتین – RT Business News

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه به رهبران G20 گفت که هیچ چیز جایگزین سازمان تجارت جهانی (WTO) نیست ، اما این سازمان باید بتواند از پس چالش های فعلی برآید و نیاز به نوسازی دارد.

“گروه G20 باید به تلاش خود برای یافتن رویکردهای مشترک برای اصلاح سازمان تجارت جهانی مطابق با چالش های مدرن ادامه دهد.” رهبر روسیه هنگام شرکت در اجلاس G20 روز شنبه گفت.

خبر مرتبط  غول های فناوری در حال صرف انرژی از ایرلند هستند - RT Business News

“دستیابی به این هدف بدون یک سیستم تجارت پایدار ، م effectiveثر و چند جانبه بر اساس قوانین و اصول جهانی غیرممکن است و در حال حاضر هیچ گزینه دیگری برای سازمان تجارت جهانی وجود ندارد” او اضافه کرد.
همچنین در rt.com
تجارت جهانی با بدترین سقوط ثبت شده روبرو است ، اما “این می توانست خیلی بدتر باشد” – WTOپیش از این بسیاری از رهبران جهانی گفته بودند که نهاد مستقر در ژنو ، که به عنوان داور بین المللی در اختلافات تجاری فعالیت می کند ، نیاز به تغییرات فوری دارد و این موضوع در دستور کار جلسات متعدد بین المللی قرار گرفته است. رهبران کشورهای گروه BRICS ، که جدا از روسیه شامل برزیل ، هند ، چین و آفریقای جنوبی است ، پس از جلسه مجازی خود در اوایل این هفته ، همچنین از اصلاحات WTO حمایت کردند. پنج کشور اعلامیه نهایی خود را اعلام کردند که این تغییرات برای ایجاد بدن است “انعطاف پذیرتر و موثرتر در مقابله با چالش های اقتصادی جهانی و بهبود عملکردهای اصلی آن” به نفع اعضای آن است.

خبر مرتبط  اولین پل راه آهن که روسیه و چین را به سال 2022 وصل می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید