هواوی چین با تقویت سرمایه گذاری در روسیه به سرکوب آمریکا پاسخ می دهد – RT Business News

Ren Zhengfei ، بنیانگذار Huawei ، فاش کرد که سیاست های تهاجمی ایالات متحده با هدف قرار دادن Huawei ، غول فناوری چینی را مجبور به هدایت سرمایه گذاری به روسیه و گسترش فعالیت در این کشور کرده است.

“پس از اینکه ایالات متحده ما را در فهرست موجودیت ها قرار داد ، ما سرمایه گذاری خود را در ایالات متحده به روسیه منتقل کردیم ، سرمایه گذاری روسیه را افزایش دادیم ، تیم دانشمندان روسی را گسترش دادیم و حقوق دانشمندان روسی را افزایش دادیم” رن گفت که به نقل از دانشگاه شانگهای جیو تانگ ، یکی از چهار دانشگاه برتر چین که وی بازدید کرده است. در حالی که این بازدید در اواخر ماه ژوئیه انجام شد ، دانشگاه تا پایان این هفته نسخه ای از سخنان وی را منتشر نکرد.

خبر مرتبط  بورس اوراق بهادار توکیو معاملات خود را برای کل روز متوقف می کند ، به دلیل اشکالات عمده "مربوط به هک نیست" - RT Business News
همچنین در rt.com
هواوی به دلیل تحریم های آمریکا دیگر چیپست های پرچمدار خود را تولید نخواهد کردمشخص نیست که بزرگترین فروشنده تجهیزات مخابراتی جهان اکنون چه مقدار به روسیه می ریزد. سال گذشته ، هواوی اعلام کرد قصد دارد بیش از 10 میلیون دلار در توسعه اکوسیستم خدمات تلفن همراه خود در روسیه سرمایه گذاری کند و متعهد شد که 7.8 میلیون دلار برای ارتقا technology فناوری 5G در این کشور و آموزش 10 هزار متخصص تا سال 2025 کمک کند. همچنین با روسیه همکاری کرده است اپراتورها در حال چرخش شبکه های نسل بعدی هستند و به راه اندازی اولین منطقه آزمایشی 5G در مسکو کمک کردند.

خبر مرتبط  آخرین تانکر هواپیمای ایران به ونزوئلا می رسد و از تحریم های ایالات متحده پیروی می کند - RT Business News

با توقیف ایالات متحده و چین در یک جنگ تجاری ، دولت ترامپ لیست هوآوی و سایر شرکت های چینی را در لیست سیاه قرار داده و گفته است که اینها تهدیدات امنیت ملی هستند.
همچنین در rt.com
«پایان بازی»: هند ممکن است بی سر و صدا Huawei و دیگر فروشندگان چینی را از شبکه مخابرات خود حذف کندعلی رغم انکار اتهام هواوی ، واشنگتن همچنان به فشار بر این شرکت ادامه می دهد و اخیراً شرکت را از عرضه تراشه های خارجی محروم می کند. در اوایل این ماه ، این غول فناوری اذعان کرد که مجبور است تولید چیپست های مورد استفاده در گوشی های هوشمند پرچمدار خود را متوقف کند.

خبر مرتبط  بازرگانان هندی از آمازون به دلیل شیوه های ناعادلانه تجارت شکایت می کنند - گزارش - اخبار بازرگانی RT

“برخی از سیاستمداران ایالات متحده خواهان مرگ هوآوی هستند” بنیانگذار هواوی در سخنرانی اخیراً منتشر شده گفت. رن افزود که نگرش سیاستمداران آمریکایی نشان دهنده شرکتها و جامعه آمریکایی نیست ، بنابراین شرکت “هرگز متنفر نخواهد شد ” ایالات متحده آمریکا، “مهم نیست.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید