هواوی چین اکنون بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان است – RT Business News

هواوی در سه ماهه دوم سال 2020 سامسونگ و اپل را پشت سر گذاشت تا برای اولین بار به بزرگترین پخش کننده گوشی هوشمند دنیا تبدیل شود.

این مطابق گزارش جدید Canalys است که نشان می دهد که بیشترین فروش از چین صورت می گیرد در حالی که تجارت بین المللی این کشور در نتیجه تحریم های ایالات متحده رنج می برد.

این فروشنده چینی 55.8 میلیون دستگاه را به بازار عرضه کرد که نسبت به سال قبل پنج درصد کاهش یافته است. در همین حال ، سامسونگ کره جنوبی (که در رده دوم فروش چین قرار دارد) 53.7 میلیون تلفن هوشمند را حمل کرده است ، در حالی که 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته سقوط کرده است.

خبر مرتبط  آسیا "بهترین موقعیت" برای بهبودی از بحران ویروس کرونا - Goldman Sachs - RT Business News

در کل ، محموله های گوشی های هوشمند در بازارهای بین المللی 27 درصد نسبت به سال گذشته در سه ماه آوریل تا ژوئن کاهش یافته است.

آمارها نشان می دهد هواوی بیش از 70 درصد تلفن های هوشمند خود را در سرزمین اصلی چین در سه ماهه دوم فروخته است. در اروپا (منطقه ای مهم برای هواوی) سهم بازار تلفن های هوشمند این شرکت در سه ماهه دوم سال گذشته به شدت به 16 درصد و در حالی که 22 درصد در مدت مشابه در سال 2019 رسیده بود کاهش یافت. و اپل

تحلیلگران می گویند که با توجه به جمعیت عظیم چین ، موفقیت در این شرکت ها اغلب شرکت ها را به سهم بازار جهانی “جهانی” سوق می دهد.

خبر مرتبط  بریتیش ایرویز در جریان بحران کووید 19 - ناوگان کل هواپیماهای بوئینگ 747 جیمبو را هدف قرار داد - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
بازار جهانی تلفن های هوشمند به دلیل همه گیر شدن کرو ویروس بزرگترین کاهش سالانه در تاریخ را متحمل می شود“این برای هواوی دشوار خواهد بود تا رهبری خود را در طولانی مدت حفظ کند.” گفت: تحلیلگر Canalys Mo Jia. “شرکای اصلی این کانال در مناطق کلیدی ، مانند اروپا ، به طور فزاینده ای نسبت به دستگاه های هواوی ، مدل های کمتری استفاده می کنند و مارک های جدیدی را برای کاهش ریسک وارد می کنند.”

این تحلیلگر افزود: “قدرت تنها در چین برای حفظ هواوی در صدر کافی نخواهد بود ، پس از آنکه اقتصاد جهانی شروع به بهبودی کرد.”

رشد محموله ها در حالی صورت می گیرد که هواوی در تلاش است تجارت بین المللی را در اثر فشارهای ایالات متحده انجام دهد. در سال 2019 ، شرکت فنآوری چینی در فهرست شرکتهای آمریکایی قرار گرفت که دسترسی آن به فناوری آمریکایی را محدود کرد.

خبر مرتبط  کارآفرین می گوید گزارش دیجیتالی فرصتی برای "انقلابی غیر خشونت آمیز ، یک ذهنیت در ذهن" فراهم می کند - RT Business News

بنابراین ، هواوی نتوانست از Google Android دارای مجوز در آخرین دستگاه های پرچمدار خود استفاده کند. این شرکت سال گذشته مجبور شد سیستم عامل خود را با نام HarmonyOS عرضه کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید