هواوی دیگر به دلیل تحریم های آمریکا دیگر تراشه های پرچمدار خود را تولید نخواهد کرد – RT Business News

محدودیت های واشنگتن ، هوآوی فناوری چینی هوآوی را مجبور به متوقف ساختن چیپست های قدرتمند در تلفن های هوشمند پرچمدار خود به محض ماه آینده می کند.

به گفته ریچارد یو چنگدونگ ، مدیرعامل مشاغل مصرفی هواوی ، Mate40 جدید رده بالا به آخرین مدل با پیشرفته ترین پردازنده خود Kirin 9000 تبدیل خواهد شد. تلفن هوشمند جدید قرار است در ماه سپتامبر عرضه شود.

تلفن همراه ما کار سختی را پشت سر می گذارد ، زیرا عرضه تراشه دشوار است و هواوی موجودی ندارد.” وی گفت همانطور که رسانه های چین در اجلاس فناوری روز جمعه نقل کردند. “بعد از 15 سپتامبر ، ما قادر به تولید چیپست های پرچم دار خود و تراشه های ما با قابلیت پردازش AI نخواهیم بود – این یک ضرر بزرگ برای ما است.”
همچنین در rt.com
اکنون هواوی چین بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان استخبر مرتبط  چرا بهبود سفرهای هوایی باعث افزایش قیمت نفت نمی شود - RT Business News

چیپست های پیشرفته توسط تولید نیمه هادی تایوان یا TSMC ، یکی از بزرگترین شرکت های ریخته گری نیمه هادی جهان ساخته شده اند. تأمین کننده از سفارشات هواوی در ماه مه متوقف شد و این در حالی است که می خواست فشار تحریم های ایالات متحده را وارد کند.

هواوی مدتها است که در سالن های جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان است. سال گذشته ، سازنده تجهیزات ارتباطات از راه دور چین ، با نام برچسب تهدید امنیتی از سوی ایالات متحده ، به لیست افراد مشهور اضافه شد که مشاغل آمریکایی را از برخورد با آن بدون اجازه ویژه منع می کند.

بیشتر بخوانید

قرار است تحریم های ایالات متحده امسال روی کل عملکرد شرکت تأثیر بگذارد ، با پیش بینی یو که پیش بینی می شود محموله های اسمارتفون 2020 از 240 میلیون دستگاه در سال 2019 کمتر باشد. اولین بار برای تبدیل شدن به بزرگترین فروشنده تلفن همراه در جهان.

خبر مرتبط  آیا بعد از ویرانی همه گیر ویروس کرونا می توان حتی ثروتمندتر شد؟ دانمارکی ها می گویند "بله" - RT Business News

“اگر این محدودیت های ایالات متحده نبود ، هواوی در سال گذشته از محموله های تلفن همراه از سامسونگ پیشی می گرفت.” این مقام اشاره کرد.

در حالی که دولت آمریكا پیشتر به برخی از شركتهای آمریكایی اجازه ادامه فروش به هواوی را صادر كرده بود ، اما فشار آن را در ماه مه شدت داد. در آن زمان ، وزارت بازرگانی اقدامات تنبیهی جدیدی را ارائه کرد که نیاز به هر تولید کننده خارجی که از تجهیزات ساخت تراشه های آمریکایی استفاده می کند ، قبل از اجازه فروش نیمه هادی های هواوی به مجوز ، مجوز دریافت کند – و این همان چیزی است که شرکت را از پیشرفته ترین شرکت ها محروم کرده است. چیپست های خانگی

در اوایل سال جاری ، رسانه های دولتی چین گزارش دادند که پکن می تواند در مقابل سرکوب واشنگتن برای شرکت هایش تلافی کند. در این گزارش ها آمده است كه دولت ممكن است شركتهای با ارزش آمریكایی مانند اپل و بوئینگ را كه از مزایای عظیمی از بازار چین برخوردار هستند ، هدف قرار دهد.

خبر مرتبط  هشدار بازیکنان برتر صنعت - اروپا در مورد استقرار 5G "بسیار عقب تر" از بقیه جهان است - RT Business News

پیش از اعلام جدیدترین تحریم های ایالات متحده علیه هواوی ، این غول فناوری اعلام کرده است که می تواند به سایر تولید کنندگان مانند سامسونگ تغییر کند. این شرکت همچنین با تولید تراشه های داخلی با استفاده از شرکت نیمه هادی ساخت بین المللی ، برترترین تراشه ساز عمده قراردادهای سرزمین چین ، چشم نوازی کرد. با این حال ، این شرکت از پردازنده تایوانی خود عقب مانده است زیرا باعث می شود پردازنده های پیشرفته کمتری تولید شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید